Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy begyógyuljon...

Mit tegyek hogy begyógyuljon a seb hamarabb? FONTOS

Figyelt kérdés

Tegnap este 2 helyen elvágtam borotvával a lábam térd alatt, és eléggé vérzett, fél órán keresztül törölgettem a vércseppeket. 10 körül raktam rájuk sebtapaszt, egyik sem ázott át meg semmi, csak 1-2 csepp vér volt rajta. Ma déután viszont megyek ünnepélyre átlátszó harisnyába, mit tegyek , hogy nehogy kivérezzen és ne legyen feltűnő?

Előre is köszönöm!


2010. márc. 20. 09:39
 1/8 anonim válasza:
70%

Tegyél rá egy kis arcszesz. Az összerántja a sebet.

Kicsit fájni fog de nem vészes. Kibirod.

2010. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
koromviragkrem, csodakra kepes. majd mielott indulsz egy kis alapozo
2010. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, várom a további tippeket.
2010. márc. 20. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én alapozót nem tennék a "friss sebbe", mert fertőzést kaphatsz! Egyszerűen ragaszd le!
2010. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Betadin és ragaszd le.
2010. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek 9:53-al. Ha egy hegről van szó, működik az alapozó, de egy friss sebbre/be alapozót kenni komoly gyulladást okozhat.

Szerintem is simán ragaszd le bőrszínű ragtapasszal, hidd el, hogy a kutya sem fogja a te lábszáradat vizsgálgatni, hogy van-e rajta tapasz vagy sem :=)! 150-160 cm magasságból pedig harisnyán keresztül amúgy sem egyszerű kiszúrni egy ragtapaszt. Jó mulatást!

2010. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hat az alapozot csak akkor tennem ra, ha mar nem nyilt a aseb, amugy tenyleg nem.

De a koromviragkrem hamar osszehuzza

2010. márc. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. hydrocortisont kentem rá, egy picit jobb lett
2010. márc. 20. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!