Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lenne valaki, aki esetleg...

A..... kérdése:

Lenne valaki, aki esetleg tudja, hogy egy hpv okozta méhszáj seb mûtétnél mennyi az orvos "tisztelet" díja? Illetve, ha altatásos mûtét, az altató orvosnak mennyit illik adni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. 30.000 és 10.000.
2015. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, altatóorvos rezidensként először is köszönöm, hogy gondolsz ránk is, de mi nem sebészek és nőgyógyászok vagyunk. A mi dolgunk az, hogy csillapítsuk a fájdalmat és vigyázzunk a betegre a műtét alatt, nem pedig az, hogy nyújtsuk a markunkat. Altatóorvosnak nem kell félelempénzt fizetni, mi nem ezért dolgozunk.

Ami meg a nőgyógyászt illeti, én neki sem adnék semmit, maximum némi bonbont, ha elégedett vagyok a munkájukkal.

Az orvost nem a betegnek kell fizetnie, hanem az államnak, nem véletlenül fizetsz TB-t! Azért fizeted, hogy ilyen helyzetben INGYEN el legyél látva, hiszen te az adott szolgáltatást már kifizetted. Az, hogy az átlag orvos, iszonyatosan alul van legális keretek között bérezve sajnos tény. Ma Magyarországon nem igazán éri meg orvosnak menni. Szóval ha meg akarod hálálni az altatóorvos korrekt munkáját, akkor ne pénzt adj neki, hanem terjeszd, hogy vannak normális orvosok, akik normális bért akarnak, de nem a betegektől, hanem az államtól!

2015. nov. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem mit mondasz és meg is osztottam kétszer a facen hogy jelentős fizetésemelést az orvosoknak. De ha nem emelik? Ugyanakkor azt hallgatjuk hogy elmentek az országból. Ha adni akarunk miért is nem fogadjátok el? Nem értem mi az hogy félelempénz. Én a dokimban maximálisan bíztam, tudtam ha ő csinálja a műtétet túlélem jól sikerül stb. Az altatóorvosban is bíztam pedig akkor láttam először. Szerettem volna utána őt is megkeresni és adni de a nevét se tudta. A dokimnál hálából adtam és nagy örömmel mert Megérdemelte 35.000 Ft-ot. Hálából és nem félelemből.
2015. nov. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tisztelet a kivételnek Neked, dokimnak stb. akik nem mennek el és itt vannak velünk.
2015. nov. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Az igaza megvallva megdöbbenve olvastam a válaszod kedves altatóorvos rezidens. Örülök, hogy van orvos aki így gondolkodik!
2015. dec. 4. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!