Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha rágom a körmöm?

Mit csináljak, ha rágom a körmöm?

Figyelt kérdés
Ha ideges vagyok, vagy izgulok gyakran rágom a szám, vagy a körmöm és az az melletti bőrt. A szám még nem vészes, azt kenem meg igyekszem abbahagyni, de a kezem nagyon. Egyfolytában felkapargatom a bőrt úgy hogy vérzik. Tényleg próbálom abbahagyni, de nem megy.
2015. nov. 30. 19:48
 1/6 anonim válasza:

Szia! :) Tudom mit érzel. :) Én is rágtam a körmöm vagy 3-4 évig. De sikerült leszoknom. Úgy sikerült, hogy ki kell találni valamit, amit ha rágod a körmöd nem lesz.(Pl.: karácsony). Nekem apropó az volt, hogyha rágom a körmöm nem lehet kontaktlencsém, abba például belehaltam volna. De lehet azt is, hogy egy barátnőddel vagy akárkivel összebeszéltek.

Cél: Senki se rágja a körmét.

Tét: 20.000 Ft (például)

Remélem segíthettem. :)

2015. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is rágtam a körmöm, úgy szoktam le, hogy elhatároztam, hogy mától nem.

Nehéznek tűnhet, az is volt. Igazából annyi volt a dolgom, hogy amikor elkezdtem rágni a körmömet, és ráeszméltem mit csinálok, abbahagytam. És ezt minden alkalommal amikor elkezdtem, tudatosítottam magamban. Egy idő után már nem éreztem szükségét.

Szerintem fejben dől el.

2015. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem minden agyban dől el. Ha igazán elhatározod hogy már pedig nem akarod rágni, akkor abba tudod hagyni. Nekem mindent sikerült amit igazán akartam és fejben eldöntöttem hogy már pedig úgy lesz. Akard nagyon és menni fog
2015. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Fiú vagy lány vagy? Én lány, nekem az a módszer vált be, hogy szépen megcsinálom a körmeimet, formára reszelem, majd rendesen kilakkozom (alaplak, 2 réteg szín, fedőlakk). Mivel ez elég hosszadalmas meló, ezért nekem már ez is jó visszatartó erő, csak rágondolok milyen soká tartott szépre megcsinálni, most akkor rontsam el? Na neem. :D
2015. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kb. fél éve nem rágom a körmöm. Jelzem, hogy 21 éves vagyok.

Amióta az eszemet tudom rágtam.

A háttérben álló ok az volt, hogy mindig feszült voltam.

Egy környezet csere ami belül nagyon sokat segített se oldotta meg, mert megmaradt rossz szokásnak.

A megoldás az lett, hogy mindig levágom. :D

Fiú vagyok, és addig vágom, hogy ne tudjam rágni.

Eszembe se szokott jutni, és a szokás is elmúlt.

2015. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak akkor, ha megnő, akkor tök szabályosan lerágom fürdés közben-után, amikor kissé puhult. Könnyebben megy, mint ollóval :-D (különben is bal kézzel a jobb kezem ujjairól levágni komplikált :-D )
2015. dec. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!