Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » TB támogatás? Havi elmaradás...

TB támogatás? Havi elmaradás visszafizetése?

Figyelt kérdés

2 éven belül 3 költözés, nyakba varrt tartozás, pénzügyi-magánügyi problémák, kirúgás, behajtó, szóval kérlek, kerüljétek a köpködést, most nem ez a fontos.

Dolgoztam tavasszal egy cégnél, azzal együtt meglesz az egy év munkaviszonyom. Onnan viszont (félreértések miatt) hamar kirúgtak, a munkaügyön már nem voltam regisztrálva, tehát azóta a mai napig nincs tb-m. Most nagyon úgy néz ki, hogy kelleni fog. A párommal élünk együtt apró fizetésből (100 e ft), ő dolgozik, én itthon vagyok (több elutasított munkahellyel) a közös albérletben. Azt olvastam, ha bemegyek a munkaügyre, és regisztráltatom magam, egy évvel jár 90 nap tb... és ha az lejár? Kifizettetik velem az elmúlt hónapok tb-jét? Ha hirtelen találok munkát, akkor mindent ők fizetnek? Hogy megy ez? Teljesen tanácstalan vagyok már. Kérlek, segítsetek. Köszönöm szépen. L/23



2015. dec. 1. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkepp jelentkezz be a TB-nel es kezdd el a fizetest. Ha ugyanis akkor derul ki az elmaradas mikor orvoshoz mesz es "besipol" a rendszer, akkor visszamenoleg is kifizettetik, amugy meg van eselyed, hogy csak mostantol fizetsz.
2015. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Holnap tehát mindenképpen intézzem el a városházán, munkaügyön? Hova kell még mennem, hogy ezt a kört végigfussam? Azonnal cselekedni szeretnék, mert ha nem lennék elég kétségbeesett, egy bizonyos teszt vasárnap reggel kétcsíkos lett...
2015. dec. 1. 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugy tudom TB-hez vagy talan NAVhoz kell menned hogy bejelentkezz TB-re. Amint ez megvan, es fizeted a jarulekot magad utan, mar mehetsz is a dokihoz.
2015. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor ha mindezt orvoshoz indulás előtt teszem, valószínűleg nem kell a tb nélküli hónapokat kifizetnem, ha jól értem, ugye?
2015. dec. 1. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Az öszödi beszéd atyja találhat csak ilyet ki hogy TB-járulék fizetés még a munkanélkülinek is. Tudtommal nincs mégegy ilyen ország Európában. Igaza volt neki: "Ilyen böszmeséget mint mi, nem csinált még senki a világon".
2015. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5: igazad van, ez egy nonszensz, elvegre azert fizet az ember jarulekot aktiv koraban, hogy amikor szuksege van ra, akkor ellatast kapjon.

De azert arra felhivnam figyelmed, hogy mar jo ot eve nem az oszodi boszme futja az amokot.

2015. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
# 6: Már nem az öszödi beszéd atyja van az igaz, de az ő találmánya volt ez a TB-járulék fizetési rendelet. Ő választotta külön az adótól. Ahogy a másik böszmeséget is ő találta ki, az egykori vizitdíjat.
2015. dec. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, en csak arra batorkodtam volt utalni, hogy immaron ot eve a nep folseges akaratabol Nepi Nemzeti kormanyunk vagyon, aki esetleg nemzetiszinu tentaval nepunk legszentebb akaratjabol el is torolhetne volna e gonosz rendeletet.
2015. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!