Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívroham és agyvérzés kockáza...

Szívroham és agyvérzés kockázatát hogyan tudnám a lehető legkissebbre redukálni?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a két legaljasabb baleset. Egyik nagyszülőmet meglehetősen fiatalon, 64 évesen elvitte a szívroham, de semmi előzménye nem volt, fitt, és aktív életet élt, látszólag egészséges volt, és azt hittem, akár 90 évig is simán elélhet. Másik nagyszülőm hasonlóan fitt és egészséges volt, és nemrég agyvérzést kapott. Mindig is tudtam, hogy veszélyes a stroke és a szívroham, de most hogy két ilyen eset is megtörtént, még komolyabban kell vennem. Tehát, még fiatal vagyok, mi az, amit hátralévő életemben megtehetek annak érdekében, hogy ezt a két aljas balesetet a lehető leginkább elkerüljem? Mármint, amit ténylegesen megtehetetk, mert olyan tanács, hogy éljek nyugodt, stresszmentes életet, nem rajtam múlik. De amit megtehetek, például hogy hogyan táplálkozzak, és mit sportoljak, várom a tanácsokat, és előre is köszönöm.

2015. dec. 6. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen volt a vérnyomásuk? Koleszterin szintjük? Cukorbetegség? Jártak orvoshoz?
2015. dec. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szokásos kivizsgálásra jártak mindketten, egyik mamámnak kicsit magasabb volt a vérnyomása, de semmi túlzottan kirívó nem volt, szedte is az előírt gyógyszerét, de mégis beütött a stroke. Másik mamám is szedett a szívére valami gyógyszert, aztán szívgörcsöt kapott. Koleszterinszint egyiküknél se volt magas, nem ettek sokat, és odafigyeltek, hogy mit.
2015. dec. 6. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!