Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mikrohullámú sugárzás...

A mikrohullámú sugárzás mennyire káros az egészségre? Lesz bajom attól, ha egy szétszedett mikrót működésre bírtam?

Figyelt kérdés

Hosszú percekig üzemeltettem az udvaron egy régebbi mikrohullámú sütőt leszedett ajtóval, hogy áthidaltam az ajtó kerete mögötti kapcsolókat. Utána kiszedtem a magnetronját, meg a kapcsolódó dolgokat és úgy helyeztem áram alá. Az első pár másodpercben álltam szembe vele, utána oldalt álltam, a sütőtér magasságában az alhasi részem volt, ahogy álltam a kisasztal mellett. Amikor kiszedtem a magnetront az már egyáltalán nem volt felém fordítva, csak be volt kapcsolva meg nagyjából fél m-re tőle elé tettem a kezem.

Lesz belőle valami egészségügyi bajom? Okozhat valami genetikai károsodást?



2015. dec. 6. 23:32
1 2
 11/12 Tom Benko ***** válasza:

Amúgy még viccesebb, ha olyan alkalmazást veszel igénybe, ami naplózza a jelerősséget. Szépen látszik a mikró ajtajának zárása, nyitása...

Már csak azért is kell a tökéletes zárás, hogy ne szálljon el energia a semmibe használatkor.

2015. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 EagleHUN ***** válasza:

[link]


- Árnyékolás: Amint az előző linkből látjátok a mikrosütők 2.45GHz frekvencián üzemelnek. Ez a hidrogén egyik rezonancia frekvenciája.

Az árnyékolás amennyiben nem tömör fémfelületről van szó, lehet rács is. De a "rács" lyukjainak mérete és az anyag vastagsága (azaz a lyuk hossza) a meghatározó hogy az milyen frekvencia alatt árnyékol. Vagyis ha a rács lyukja a hullámhosszal összevethető méretű vagy annál kisebb a lyuk, akkor árnyékol. Ha nagyobb a lyuk a hullámhossznál akkor nem árnyékol. Tehát a mikrosütők, mivel valószínű kicsit túl is tervezik olyan 2.6-3GHz alatt semmilyen elektromágneses sugárzást nem engednek ki! Vagyis ha csak nincs valakinek ilyen magas vagy efölötti frekvenciájú mobilja, rádiója, vagy nem sérült meg az árnyékolás, az nem fog bent működni!

Minden efölötti frekvencia viszont keresztülmegy!


- Továbbá jól írta még valaki a teljesítmény bent tartása (fogyasztáscsökkentés) érdekében a gyártó érdeke is jó árnyékolást tenni oda. (Már ha nem Kínai és lesz... mert nem lelkiismeretes) :)


Működés, utóműködés: A mikrosütők időosztásos rendszerben üzemeltetik a magnetront. Azaz a magnetron mindig maximális teljesítménnyel sugároz, ha leveszed a sütési fokozatot akkor is, csak az annak a fokozatnak megfelelő időközönként ki be ki kapcsolgatja a berendezés. Ezt lehet a hangján is hallani!

De mivel a mikrosütők sütőtere egy csőtápvonal, ahol a berakott étel a "disszipátor" szerepét tölti be, a bejutó elektromágneses hullámok pattognak is odabent. Ez a pattogás még a mikró kikapcsolása után is folyik egy rövid ideig, vagyis él mint sugárzó. Nem véletlen hogy a digitális mikrók még néhányat pittyennek mielőtt kinyithatóvá teszik az ajtót, vagy lejártságot jeleznek! És az sem véletlen hogy forgatni kell az ételt, mert ebben a csőtápvonalban energia maximum és minimum pontok is kialakulnak, így az étel helyenként megégne, másutt meg hideg illetve nyers maradna ha nem forog.


Tehát aki azt írta hogy jól látszik a térerőmérőn mikor lejár a mikró, az járulhatott abból is hogy túl hamar nyitotta ki az ajtót! Meg abból is hogy a kikapcsolás is ránt egyet a 230V-os hálózaton, az meg nincs árnyékolva!

Megy hogy hibás az árnyékolás=kidobod azonnal a mikrót!


Élettani hatás, sugárzási tényezők:

A mikrohullámú elektromágneses sugárzás nagyon közel áll frekvenciában az infravöröshöz. Az meg maga a hősugárzás.

Valóban vita van még arról hogy ennek más élettani hatása van-e mint mondjuk egy infra sugárzónak, radiátornak, vagy éppen távirányító lednek. Valószínűsítem semmi rákkeltő nincsen benne. Azaz sokkal sokkal veszélyesebb a nap UV sugárzása vagy akár a salakbeton, fogröntgen stb... mint a mikrók, már rákkeltési szempontból!


Én mobiltelefon adókat javítottam alkatrész szinten, működés közben ha fölé teszed a kezed csak melegít. Igaz az csak 400W volt, és nem 1kW mint a mikró!


Mert az 1kW bizony már megégethet főleg közelről!

És itt a legfőbb élettani hatás, föntebb írtam az energia maximumpontjairól, és hogy a hidrogén frekvenciáján mozog.

így bármilyen magas hidrogén, azaz víztartalmú anyagot hirtelen fölmelegíthet. Az emberi test márpedig nagyrészt vízből áll.

Azon belül is a szemünk és az agyunk, és még pár szervünk.

Így NAGYON veszélyes ilyen "csőtápvonalakba" mint a mikró is, belenézni lakik -e benne pl pók.

Több ilyen balesetről is van tudomásom, amikor ilyen technikát kezelő, javító ember, (katona és civil) elkövette ezt a hibát.

Szemgolyó szétrobbanással jár mivel azonnal fölforr a csarnokvíz! Örök vakság a következmény, súlyosabb esetben (agyvíz is fölforr) halál!

Semmiképpen ne kapcsoljatok be ilyen berendezést úgy hogy ti vagy más nem vagytok tőle leárnyékolva és felé(tek) néz a kimenete! Mögötte esetleg mellette állni nem veszélyes max melegít, és fölfedezed hogy a csoki megolvadt a zsebedben. :)


Egyébként nem feltétlenül köbösen csökken a távolsággal, az csak akkor lenne igaz ha pontsugárzó a forrás(antenna) és a tér minden irányában sugároz. A levett mikróajtó pont nem ilyen. Az inkább iránysugárzó, mint a parabola.

Max négyzetesen csökken a térerő, vagy még annyira sem.

Lásd AM mikro rendszerek. Műholdas rendszerek.


Az hogy 10 évnyi nagy teljesítményű nagy frekis besugárzással sikerült-e megfőzni a golyókat nem tudom, még nincs gyermekem és párommal nem is próbálkoztunk még.

Ha lesz gyerek arról ígérem beszámolok, ha probléma lesz akkor arról is! :)

2016. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!