Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomgyulladás kezelése? Hogyan?

Izomgyulladás kezelése? Hogyan?

Figyelt kérdés

A derekamban van az izomgyulladás , de nagyon mélyen , és elvileg ezért nem használtak a krémek:Algeasal,Activon,Lóbalzsam,Sport krém, Gyógyszertár által kikevert reuma krém.

Augusztus 26-án egy edzésen (ami saját testsúlyos =megterheli a derekam) a kihűlt izmokra erősen ráfeszítettem miközben hídban voltam, azóta a hátrahajláskor fáj a derekam.

Voltam röntgenen : Csökkent lordosis volt az eredmény.

Reumatológus elküldött gyógytornára izomgyulladás miatt, ami semmit nem segített.Ahogy gyógymasszőr sem.

Szedtem rá egy doboz Voltaren dolo-t, meg előtte pár napig Cataflamot. Kezdjem el újra a Cataflamot most több ideig? Van valami ötletetek mihez kezdjek ?



2015. dec. 9. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


A gyógyszerek tüneteket csökkenthetnek, de a problémát messzemenően nem fogják megoldani. Ha ellapult a derék görbülete (lordosis), akkor meg kell tanulni a medencét billenteni, a testtartást beállítani, a testsúlyt eloszlatni a lábakon, hasizmokat megerősíteni, a háti gerincszakasz mozgását növelni, derék mély izmait erősíteni. Forduljon megfelelő manuálterápeutához, gyógytornászhoz, dolgozzon érte és javulni fog.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2015. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És a gyulladás attól elmúlik ha járok gyógytornára? mert jártam egy ideig és nem segített.

A választ köszönöm :)

2015. dec. 13. 21:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Orvosi Gyógymasszázs is szükséges, hogy az izomgörcsöt feloldjuk és tonizálni is kell az izmokat a spastikus izomzatot ellazítani úgy a fájdalom csillapítás is bekövetkezik a vérellátás miatt vérkeringés fokozása miatt! :)


De amúgy nagyon sokat számít a szakember is, hogy ha nagyon jó szakemberhez kerülsz akkor nagyon hamar rendbe jöhetsz! :)


Üdv: Egy Orvosi Gyógymasszőr-Fizioterapeuta.. :)

2016. márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!