Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Extraütések terhesség alatt...

Extraütések terhesség alatt volt valakinek?

Figyelt kérdés

Kb. 1.hónapja rendszeresen megérzem az extraütéseket. Van amikor napi 15-20 ütés, de van olyan is mikor óránként kb.10 ütést is.Kicsit több mint 2. éve voltam 24. Holteren, sziv UH. n, minden rendben volt. Akkor is extrak miatt kerestem fel orvost. Az ütések mellé csak félelem, ijedtség társul. Rossz kőzérzet stb... nem!Szedek vas tablettát, magnézium pezsgőtablettát, de semmi változás!

Volt valakinek hasonló problémája?

18.hetes km. (3.ik gyerkőc)


2015. dec. 30. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mire gondolsz. Szívdobogásokra?

Amúgy ha igen, akkor persze, éltem át hasonlót a terhességem során. Úgy hívják, hogy pánikbetegség. Végig kísérte az egész terhességemet, illetve utána is jó néhány hónapomat. Szerencsére a háziorvosom nagy segítségemre volt, ahogy megosztottam vele a problémáimat természetesen, miután egy csomó kivizsgálásra elküldött és kórházba mentem, pszichológushoz jártam, illetve jógáztam. Már jó ideje teljesen rendben vagyok.

Neked is erős szívvel tudom ajánlani!

2015. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem igen, korábban volt szivritmuszavarom, nekem semmilyen pánik tünet nem volt mellette,egyszerű magnéziumhiány okozta. Terhesen gondolom az extra terhelés, a megnövekedett vértöbblet miatt a szív munkája fokozódik. Ha harmadik gyerek, gondolom mennyit tudsz pihenni a másik kettő mellett, szóval pihenéssel kompenzálni sem tudod.
2015. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*terhesen a nyugalmi pulzusom 120 körüli volt, nyáron, nekem az hozhatta ki az üzemzavart, amúgy sem első eset volt ugye.
2015. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pánik szerű problémáim nincsenek. Lehet idegesebb, feszültebb vagyk a 2.gyerkőc mellett és amúgy is, de zavaró h. azért ez már huzamosabb ideje tart és halmozottan.
2015. dec. 30. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom de ez sajnos ilyen. Nekem terhesség előtt volt nagyon durva, kb minden második ütés extra volt, de terhesen is volt egy pár.. nem tudom milyen magnéziumot szedsz és mennyit, nekem először ez volt a gond, magnezium infúzió után csodák csodájára eltűnt a pocsék ekg.. terhesen is magnosolv granulátumot ittam emiatt, érdekes módon általában rendezte ekkor is. Ez a legmagasabb dózis. A stressz és terhesség együtt nagyon sokat igényel.
2015. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Magnézium pezsgőtabletta 250mg napi 1. tablettát iszok meg reggel.
2015. dec. 30. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:

"Pánik szerű problémáim nincsenek. "


"Az ütések mellé csak félelem, ijedtség társul."


Ez a két mondatod kicsit ellentmond egymásnak. Nálam is így indult, aztán tovább fejlődött, kinőtte magát pánikbetegséggé. Szóval mielőtt még nagyobb gond lenne, tényleg nagy segítség lenne, ha ezt sem zárnád ki és még időben ha úgy van, akkor szakemberhez fordulnál.

2015. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!