Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aktil duo nevű antibiotikum...

Aktil duo nevű antibiotikum szedése mellett lehet inni alkoholt?

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem javasolt!
2015. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztató nem dísznek van a dobozban, általában rá szokták írni az alkohollal kapcsolatos dolgokat is.

Amúgy semmilyen antibiotikum mellett nem javasolt alkoholt fogyasztani.

2015. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A betegtájékoztatóban nem ír erről semmit, de köszi "ANYA" hogy felhívtad rá a figyelmem :) Jé észre sem vettem.. Egyébiránt meg a neten kutakodtam és láttam, hogy az antibiotikumokat két csoportra lehet osztani, van olyan ami mellett lehet alkoholt fogyasztani kis mennyiségben, és van olyan amelyiknél tilalmazott.. Gondoltam valaki esetleg szedi, vagy szedte ezt a gyógyszert és tud róla gyakorlati infóval is akár szolgálni..


Amúgy BÚEK :)

2015. dec. 31. 12:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy keveset lehet. Ellenben pl.metronidazolra (Klion, Supplin) tilos, mert súlyos rosszullétet okozhat.
2015. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!