Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiú gyermekemnél hypogammaglob...

Fiú gyermekemnél hypogammaglobulinaemia "betegséget" diagnosztizáltak. Ez igazából mit jelent? Kinőhető? Milyen kezelési lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha lenne köztetek orvos, aki hiteles választ tud adni. Annak már utána olvastam, hogy alacsony a betegségekkel szembeni ellenálló képessége. De az mit jelent? Hogy állandóan betegeskedhet majd? Vagy hogy egy sima influenzába belehalhat? Nagyon alacsony a vérképében a szint, ehhez képest 2 éves koráig egyáltalán nem volt beteg, pedig rendszeresen vittem közösségbe, volt strandon, ahol a vízbe is belenyelt, soha semmi gond nem volt vele. Ez a hypogammaglobulinaemia tényleg olyan borzasztó dolog? Aggódjak? Kinőhető? Milyen kezelési lehetőségek vannak azonkívül, hogy más ember vérplazmáját kapja, mert azt nem szeretném az esetleges betegségek (pl. AIDS - mert amikor vért ad, még lehet, hogy nem mutatható ki...) elkapása miatt.

Neten próbáltam utána nézni ennek, de vagy nem találtam semmit, vagy olyan oldalak jöttek, ahol minden második szó latin.... Van valakinek hasonló betegsége?


2016. jan. 3. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos. A jelzett kifejezés csak azt jelenti, hogy a (feltehetőleg elektroforézissel, esetleg más módszerrel történt) vizsgálat alapján a vérplazmában a nagyobb népességre jellemző értékhatár alatti (azaz csökkent) mennyiségben van jelen a gammaglobulinnak nevezett fehérje. Ebben a fehérjecsoportban vannak azok az ellenanyagok is, amelyeket a szervezet termel azokkal a kórokozókkal szemben, amelyekkel már érintkezett életében. Nem írtad le, hogy a vizsgálatot miért végezték el, mi volt az ok ami miatt ennek elvégzését szükségesnek tartották és hány éves a fiúcska. Nem kell kétségbe esni, ez így önmagában csak egy mérési adat. Majd ha ismételt vizsgálatok hasonló eredményt adnak, akkor lehet hinni neki. Kérdés, hogy mihez hasonlították: a nagy népességre jellemző értékhez, vagy kifejezetten az ő korcsoportjára jellemző értékhez. Ezen kívül lehet mérési hiba is. Az immunrendszernek ez csak egyik eleme, ettől még lehet élete végéig teljesen egészséges és ellenálló. Emiatt nem szorul semmiféle kezelésre és bár amikor az orvosok nem tudják, hogy mi a gond, akkor ilyen laboreredmények alapján (magukat védendő) szoktak mindenféle teljesen felesleges beavatkozást ajánlani.
2016. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még nincs 2,5 éves a gyerek. Az eredmények méréséig még sosem volt beteg. (Utána kapott egy rotavírust, de otthon leküzdöttük, kórházba sem kerültünk.) Igazából tejfehérjeallergiája volt és vizsgálták a vérét is. Ott feltűnt nekik, hogy alacsony az IgG szintje. 2 hónappal később újból megnézték, akkor is alacsony volt, elküldték konkrét alrészek kivizsgálására, és szinte mindegyik érték a minimum értékhatár fele vagy az alatti. Továbbküldtek minket, hogy menjük a fővárosba ebbe és abba a klinikára, ehhez és ahhoz a professzorhoz... Soha nem volt még beteg korábban a gyerek, nem lehet, hogy azért olyan alacsony neki, mert még nem találkozott betegséggel korábban?! Nem szeretném kivizsgálások sorára vinni és kezeltetni, mikor egy életvidám, szerintem egészséges gyerekem van. De azért félvállról sem szeretném venni, ha ez valami komoly lehet...
2016. jan. 3. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!