Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szobai hőmérő eltört szerintet...

Ga-Te kérdése:

Szobai hőmérő eltört szerintetek mérgező lehet?

Figyelt kérdés
Egy büdös, hígító szerű kék folyadék volt benne. És miután eltört elkezdtem vastagon wc papírral feltörölni de sikerült kicsit belélgeznem belőle. Utána elég furán éreztem magam mintha pánik rohamom lett volna. Utána elolvastam mik a higanymérgezés tünetei és ugyanazokat tapasztaltam. Viszont a higany ezüst színű és golyós alakot vesz fel amikor széthullik. Nem értem ha nem higany volt, hogy lehettem hirtelen szarul tőle? Ja és a higany szagtalan amúgy? Van esetleg ilyen színezett büdös higany?

2016. jan. 3. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem higany csak a lázmérőben van. Valószínű csak azért lettél rosszul, mert féltél, hogy esetleg mérgező és rosszul leszel. Úgyhogy nyugi, nem lesz semmi bajod.
2016. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kémiaórán aludtál?
2016. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A pirosra és kékre színezett folyadék a hőmérőkben benzol.
2016. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, rendben azóta megnyugodtam. Köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 6. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!