Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a sosem tapaszta...

Hogy kezeljem a sosem tapasztalt vörös foltokat, szárazságot az orom környékén?

Figyelt kérdés

Erősen megfáztam a szünetben, s mint mindig ilyenkor most is kipirosodott az orrom, de csak a szokásos helyeken semmi különös. Valamelyest hiú vagyok, így nagymértékben orvosolni akartam bekentem, neogranormonnal. Rengeteggel. A családban mindenki ezt használta ugyanúgy velem egyszerre, de mindenkinek teljesen eltűnt, nekem azonban csúnyább lett, s nagyobb területű. Most nem is olyan piros, mint amennyire rücskös, hipe-hupás lett ott a bőröm. Zsíros még is száraz a kissé ugye kidudorodó, kicserepesedett bőrdaraboktól. Nem emlékszem mit használtam ezelőtt, nátha utáni kidörzsölt orr esetén, talán bepantent, de abban sem vagyok biztos, hogy nem neogranormont eddig is.

Nem tudom ez mitől lehet, a neogranormontól, vagy esetleg valami mástól, mert ma is bekentem és képtelen vagyok eldönteni, hogy használ vagy árt. Nem tudom ilyenkor mi a teendő, keresgéltem az interneten, de nem találtam választ.



2016. jan. 4. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már nem gyulladt piros, kidörzsölt a bőröd, használj bőrradírt, aztán kend be egy hidratáló krémmel, esetleg aloe verással vagy propoliszossal. Egyébként magától is helyrejön pár nap alatt a szokásos arckrémeddel, nekem is volt már ilyen.
2016. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek mind jók erre a célra.

[link]

Én személy szerint a Neogranormon kenőcsöt ajánlanám.

2016. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg Neogranormont használtál, ami nagyon jó a náthától felmaródott bőrre, de gyakori, hogy nagyon erősen hámosít, ezért a gyógyulás után pontosan olyan lesz a bőr, mint amit leírtál: rücskös, hámlik, új és új rétegeket lehet "lehúzni" róla. Ezért írtam a bőrradírt, ami leszedi a fölös rétegeket, utána a hidratálót. Pár nap, és rendbejön, de most ne kenj rá újra Neogranormont.:-)
2016. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én körömvirág krémmel szoktam kenegetni, már akkor használom amikor náthás vagyok és így ki sem pirosodik.
2016. jan. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!