Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó ötlet-e édesapának vörösbor...

Jó ötlet-e édesapának vörösbort ajándékoznom? Többi lent!

Figyelt kérdés

Édesapámnak egy éve volt szívbillentyű cseréje, mechanikusra, így vérhígítót is szed. Ugyebár eléggé tiltott a szesz, de nem is szokott inni.

Azt olvastam viszont, hogy néha egy-egy deci vörösbor jót tesz a szívnek. Szerintetek jó ajándék volna? Most lesz a születésnapja.

Köszönöm!



2015. szept. 4. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2015. szept. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Leírnád, hogy miért nem javallt? Köszönöm!
2015. szept. 4. 09:42
 3/9 anonim ***** válasza:

"A vérhígító a máj működésének gátlásával fejti ki a hatását, az alkohol a májat károsítja. A vérhígító egyik mellékhatása a vérzésveszély, a tartós alkoholizálás miatt a máj károsodásával fokozódik a vérzésveszély. Az alkohol a gyomor nyálkahártyájának gyulladását okozza, ami ugyancsak szivárgó vérzéshez vezethet. A hatások összeadódhatnak. Hogy ki hogyan reagál a károsító tényezőkre, az előre nem mondható meg"

Vérhígitót szed, komolyan nem érted, hogy tilos az alkohol?

Majd nézegeti a borosüvegeket?

Egy-egy deci vörösbor jó a szívnek, ha nincs semmi baja amúgy.

2015. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó ötlet. Hiszen írod, hogy tiltott neki az alkohol fogyasztása és nem is szokott inni.

Alkoholt olyannak ajándékozunk, akiről tudjuk, hogy szereti és szívesen el fogja fogyasztani.

Az egy-egy deci vörösbor, annak tesz jót, akinek nincs baja és nem tiltott neki az alkohol fogyasztása.

Találj ki valami jobb ötletet!

2015. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben, majd megkérdezem az orvosát.


"Nagy mennyiségű alkohol fogyasztása tilos (nemcsak a véralvadásgátló kezelés miatt)! 2-3 dl vörösbor a legtöbb szívbetegnek javasolható és véralvadásgátló kezelés mellett is szabad fogyasztani. Az alkohol azonban a legtöbb gyógyszer felszívódását és anyagcseréjét befolyásolja. Semmiképpen ne igyon alkoholt gyógyszerbevétellel egyidejűleg, az alkohol és a gyógyszerbevétel között legalább 2 óra teljen el."

2015. szept. 4. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy jót tesz a szívnek, de nem akkor, amikor vérhigítót szed, arra ugyanis TILOS inni!
2015. szept. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jesszus, komolyan meg akarod betegíteni még jobban apádat?
2015. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megértettem! Nem kap bort! Nem kell nekem esni!


Egyébként én vagyok a buta, hogy ilyen helyen érdeklődök egy ilyen kaliberű kérdésben.


Köszönöm a hozzászólásokat!

2015. szept. 4. 10:17
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyébként azért kérdeztem, mert azt hittem esetleg még segít is, mivel az antioxidánsok miatt ajánlják.

De akkor a vérhígítóval van a gond, ami miatt már nem szabad.

2015. szept. 4. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!