Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egyes iskolák...

Hogy lehet, hogy egyes iskolákban mindenféle megalázó orvosi vizsgálatok vannak, máshol meg maximum vérnyomás mérés?

Figyelt kérdés
91-es születésű vagyok, és nekem mindez a következőképpen nézett ki: Általános iskolában kétévente volt iskolaorvosi vizsgálat, évente védőnői. Utóbbinál csak súlymérés, vérnyomásmérés, látás-hallás teszt, és beszélgetés volt. Viszont az iskolaorvosin...csoportosan kellett bemenni, és bugyira vetközve ácsorogni a hideg kövön, miközben csak egyet vizsgált az orvos, de azt a többi lánynak is végig kellett néznie, volt mellnyomkodás, ágyra fekvés és alhas nyomkodás. Fiúknál pedig teljes meztelenség, fitymahúzogatás. Borzalmas élményként maradt meg nekem ez az egész, emlékszem 8.ban már nagyon szégyenlős voltam a melleim miatt, mert tudtam hogy valami nem normális velük, nem átlagos formája volt. Nem akartam levenni a melltartót, főleg mikor láttam hogy az osztálytársaimé mennyire más, de az orvos meg 2 nő ( assisztens és védőnő) kényszerítettek rá ott mindenki előtt. Sajnos nem alaptalan volt a szégyenlősségem, a lányok kigúnyoltak miután kimentünk, elmesélték más évfolyamnak és a fiúknak is, kecskecsöcsűnek neveztek hónapokon át az iskolatársaim. Ez véglegesen megpecsételte a tinédzserkori önbizalmamat, ma sem vagyok kibékülve a melleimmel, a formája sajnos egyáltalán nem javult, de legalább a párom elfogadta. Aztán középiskolában a helyzet ugyanez volt, évente bugyira vetkőzés, fiúknál még mindig évente nemiszerv vizsgálat, persze utolsó években már szinte senki nem hagyta, hála az égnek ott már egyesével mehettünk be. Hogy lehet, hogy sok helyen olvasom, más magyar iskolákban ilyen egyáltalán nem volt soha? Nincs erre semmi törvény?
2016. jan. 5. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazad van, felesleges megalázás! Van rá törvény, csak nem jól értelmezik. Szüleid tegyék szóvá osztályfönöködnél, orvosnál, igazgatónál.
2016. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Molyember ***** válasza:

Valamiért én mindig csak itt olvasok fitymahúzogatós, mellnyomkodós vizsgálatokról, a valóságban soha senki még csak hasonlót sem mesélt. Kivéve, amikor az idősebbek paráztatják az elsősöket. :)

Hol jártál iskolába?

2016. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sopron.
2016. jan. 5. 19:14
 4/4 szamo77db ***** válasza:
Nálunk is volt 8-ban ilyen vizsgálat, ki is szűrtek egy fiút, akinek fitymaszűkülete volt. Ennyi volt a vizsgálat haszna. De csinálhatták volna sokkal diszkrétebben is.
2016. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!