Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor baj van a vérnyomás...

Most akkor baj van a vérnyomásommal?

Figyelt kérdés

Először mértük, akkor 153/60 volt, utána 125/62, majd harmadjára is, és akkor 139/65 volt. Akkor most ez már ingadozó vérnyomás? Kell valami komolyra gondolni, mert engem nagyon megijesztett. Nem vagyok se túlsúlyos, mértékkel eszem, naponta mozgok.


15 éves/Fiú



2015. dec. 30. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nem tök állandó a vérnyomása. Illetve bizonyos mozgásformától eleve magasabb lehet a vérnyomás, ha valaki megerőltető mozgást végez, vagy sokat van stresszes helyzetben, majd pedig egy nyugodt környezetbe kerül, akkor ott újra normális lesz.

A probléma az, hogy a az első értéknél a 153 magas, az életkorodhoz képest meg pláne, a harmadiknál pedig a 139 sem olyan kevés, de még normális.

És a magas vérnyomáshoz nem kell sem mozgásszegény életmódot élni, sem egészségtelenül táplálkozni, bármi kiválthatja és lehet örökletes is, vagy állhat más probléma is a háttérben.

Amit tehetsz a saját megnyugvásod és egészséged érdekében, hogy felkeresed a háziorvosodat, aki csináltat egy belgyógyászati kivizsgálást és annak alapján megmondja, hogy van-e valami tennivaló.

2015. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk félek vérnyomás mérésnél, hogy magas lesz-e vagy nem, hiába nyugtatom magam, hogy semmi nem lesz, de mégis. Nagyon megijeszt :(
2015. dec. 30. 18:58
 3/4 A kérdező kommentje:
140/60....Na jó, doki, kész...
2015. dec. 30. 20:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Na most már visszaállt 120-125-re, fronthatás volt csak, és túlspiláztam az egészet, nincs probléma! :)
2015. dec. 31. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!