Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyávaság lenne, ha öngyilkos...

Gyávaság lenne, ha öngyilkos lennék egy egészségügyi probléma miatt?

Figyelt kérdés
Semmi hozzáértővel nem tudom megbeszélni a dolgot, orvoshoz nincs lehetőségem elmenni most lényegtelen hogy miért, hosszú ez, egyre jobban el vagyok keseredve és halálfélelem van. Gyávaság lenne öngyilkos lenni? Amúgy se ér semmit az életem, el van rontva teljesen
2016. jan. 18. 22:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk az egész semmirevaló életem miatt lennék az, ez csak rájátszik, rátesz az öngyilkossági hajlamomra egy lapáttal
2016. jan. 18. 22:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyire súlyos a betegséged halálos? Rákos vagy?
2016. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/user/NickVujicicTV

ezt nézd meg. ha ennél nagyobb a bajod, akkor nézd meg még egyszer és olvasd el a könyveit is.... meg esetleg a Bibliát is...

2016. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is gyógyíthatatlan betegségem van. Ha szeretnél róla beszélni, írhatsz.
2016. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyávaságnak szoktuk ezt mondani, hanem az egyik legönzőbb dolognak. Az öngyilkosok után rengeteg embernek az élete megy tönkre, akár végérvényesen is, mert a szerette a halált választotta. Sok emberrel találkoztam, aki hozzátartozóként átélte a fia / felesége / lánya / apja stb öngyilkosságát és sokan hosszú évekre beleragadtak a pszichiátria berkeibe, mert annyira megviselte őket ez a történés. Nem beszélve arról, hogy olyanokkal is találkoztam, akiknek a kocsijuk elé ugrott valaki szándékosan, meghalt és a vétlen sofőr elvesztette az állását is, mert pszichiátriai beteg lett ettől. Minden este azt álmodta, hogy elüti az illetőt.

Találkoztam olyannal is, akit utolsó stádiumú rákos betegnek diagnosztizáltak. Jött elbúcsúzni, mert elege lett a fájdalomból és beszerzett egy csomó gyógyszert. Ez az illető jó kezekbe került. Megtanulta, hogyan is lehet elfogadhatóvá tenni a fájdalmait és hogyan beszéljen a testével / lelkével. Ez a férfi még 5 évig biztosan élt. Utána már nem tudom mi lett vele, mert eljöttem erről a helyről, ahol foglalkoztunk vele.

Olyan emberrel is beszéltem, akit szintén gyógyíthatatlannak minősítettek. Lélegeztetőre került már. Aztán felépült. Találkozott a megfelelő segítővel. Ez az ember most egy céget igazgat, akik rászoruló embereknek segítenek. Általa ezernyi ember lett már boldogabb. Ja és megtanulta nem elfogadni a gyógyíthatatlanságot és az utsó vizsgálatai is negatívak voltak. Vannak tévedések az orvostudományon belül is sajna.

Nem véletlenül születtünk meg. Ha már itt vagyunk, akkor bizony dolgunk van addig, amíg élünk. Igaz, nem könnyű megtalálni a megoldási lehetőségeinket, de tény, nagyon sok van ebből, csak egy beszűkült tudatállapotban nem biztos, hogy meglátjuk a megoldásokat, lehetőségeinket. Ezért is fontos segítséget kérni. Ha valaki nem segít, akkor addig érdemes menni, amíg megtaláljuk a számunkra megfelelő embert /kezelést. Hogy jogunk van-e öngyilkosnak lenni? Ez igazán nem könnyű kérdés, mert több oldalról is meg lehet közelíteni , majd elfogadni, de a cáfolatát is egyből tudhatjuk.

Megéri? Aki öngyilkos lesz, azt mondja, legalább többet nem szenved. Aki itt marad, az élete végéig szenvedhet, de hosszú évekig biztosan és végig kísérheti lelkifurdalás, ami miatt nem tudott segíteni a szerettén, ismerősén, idegennek. Én biztosan a megoldási alternatívákat választanám, minthogy emberek életét tegyem tönkre, még akkor is, ha bosszú miatt lenne az öngyilkosság és szenvedjenek az itt maradtak, mert úgyis rosszat tettek nekem.

Szóval akkor én mennyivel vagyok jobb ember a másiknál? Semennyivel. Ugyanolyan "rossz" ember vagyok, csak azzal a különbséggel, hogy ő évekig bántott én meg írok neki egy búcsúlevelet, hogy miatta haltam meg.

Élsz. Nem hiába élsz. Itt vagy, tehát van még teendőd, van még feladatod, vannak még lehetőségeid.

Ha nem szeretnél elmenni a helyi pszichológushoz / pszichiáterhez / mentálhigiénikushoz, akkor vannak országos intézmények, ahol nem kell fizetned az ellátásért, mert tb-re ingyen segítenek.

Annyira fájdalmas az életed, hogy egyértelműen fontos segítséget kérned. Ezen a héten tedd meg. Minél többet elodázod, annál mélyebb lehet a gondolkodásod, depressziód, közérzeted, mindened.

Attól, hogy szakemberhez fordulsz, nem vagy dilis, csak egy olyan ember, aki képes, mer segítséget kérni és jobb életet szeretne önmagának, családjának.

Szükség van rád is. Már most válaszd ki, hová mész segítőhöz és kérj azonnali időpontot. Tedd meg magadért, a családodért és mindenkiért, aki itt van a Földön.

Szép napot.

2016. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönt a sorsáról, de az öngyilkosság nem meg oldás. Akár milyen problémád van biztosan lehet rá megoldást találni legalább annyira, hogy a szenvedésed enyhítve legyen. Ha gondolod privát üzenetben írd le mi a gond.
2016. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!