Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet (lesz) annak valami...

Lehet (lesz) annak valami következménye, hogy gyenge az izomtónusom?

Figyelt kérdés

Szinte még soha életemben nem sportoltam semmit, ha néha komolyabb fizikai munkát végzek, napokig majd széjjel szakadok a fájdalomtól akkora izomlázam van. Néhanapján szinte recseg-ropog a vállam, a gerincem, a csuklóm, a térdem. Sőt, ha a térdem komolyabb terhelésnek van kitéve utána hetekig valami rém kellemetlen érzés van benne, ha nem mozgatom meg ülő vagy fekvő helyzetben, akkor tompa fájdalomig is fokozódik olyankor. Egy-két alkalommal mentem futni magamba, hogy "teszteljem" az állóképességem és olyan 1000-1200 m után majd kiköptem a tüdőm meg majd kiesett a szivem, a pulzusom is valahol 210 felett volt. Hogyan alakíthatnék ki megfelelő állóképességet, izomerőt? Hol kezdjem, hogy tudjak eredményesen fejlődni is?

22/F


2016. jan. 19. 19:32
 1/1 Yolo2 ***** válasza:

Nos amennyiben magadtól szeretnél fejlődni, úgy mindig told kijjebb a határaidat. A futás példájánál maradva menj el naponta/kétnaponta futni 1 km-t majd hetente növeld a távolságot 100-200 méterrel. Emellett ne felejts el bemelegíteni és levezetni se, hogy minél kevésbé legyél izomlázas. A bemelegítés levezetéshez jó támpont, ha a kettő ideje összesen annyi mint az edzés ideje, tehát egy példával élve 10p bemelegítés 20p edzés 10p levezetés.


Azonban ha könnyebben betartható programot akarsz akkor menj el egy közeli konditerembe és kérj magad mellé személyi edzőt mondjuk az első 3 hónapra amíg belerázkódsz, hozzászoksz.

2016. jan. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!