Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet a sklerosis multiplex...

Ez lehet a sklerosis multiplex tünete? Hogyan lehet vizsgálatot kérni?

Figyelt kérdés

Ha komolyabban elkezdek beszélni akkor olyan 50 perc után szétzilált, artikulálatlan, rendezetlen lesz a beszédem. Továbbá úgy érzem, hogy a gondolkodásom is szétesetté válik. Több éve súlyzózok, fekvőtámaszozok, futok, de valahogy nem akar nőni az izomerőm, nem vagyok egyszerűen sokkal több súlyt emelni vagy több fekvőtámaszt csinálni, mint amikor kezdtem. Ha hirtelen felállok vagy felkelek, egy pillanatra mintha elsötétülne a világ és ez nem egyszer-kétszer van így, hanem szinte mindig. Ha komolyabb fizikai munkát kell csinálnom, pár óra alatt majd összeesek, volt, hogy egyszerűen összeestem, mint egy krumpliszsák. Ugyanez az eset előfordult már úgy is, hogy hosszú ideig kerékpároztam hegynek felfele nagy sebességgel, de itt térdre rogytam.

Ez lehet sklerosis multiplex? Hogyan lehet kérni a kivizsgálást?

22/F



2016. jan. 19. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szív ultrahangot csináltattál már? Első sorban kardiológiára kellene elmenned.
2016. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Ha hirtelen felállok vagy felkelek, egy pillanatra mintha elsötétülne a világ " ez inkább keringési probléma. Amiket leírtál nem igazán SM tünetek. Ha az megnyugtat ideggyógyászatra kérj beutalót.
2016. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem sclerozis. Mi a fenének kell 50 percet komolyan beszélni ?? Szónoknak készülsz ?
2016. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok betegségnek, állapotnak lehetnek ilyen tünetei, az enyhétől kezdve a súlyosig. Menj el a háziorvoshoz. Ő meghallgatja a panaszaidat, megnézi a vérnyomásodat, kiír vérvételre, EKG-ra küld, aztán elmondja az eredményeid alapján, melyik szakorvoshoz kell tovább menned. Ne halogasd, mert súlyosabb betegség is lehet és ha hamar kerülsz dokihoz, akkor talán még időben vagy és visszafordítható , gyógyítható az állapotod. Menj háziorvoshoz. Mielőbb!
2016. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!