Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valaki anorexiás és...

Lehet valaki anorexiás és bulímiás is egyszerre?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyakrakn elöfordul.
2010. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen. Úgy hívják hogy ednos, rövidítve ED. Általában fastolnak (koplalnak) de ha rájuk jön a binge (zabálási roham) akkor meghánytatják magukat hogy hamar kiürüljön belőlük.
2010. máj. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, és sajnos tapasztalatból beszélek.:( Én 14-18 éves korom között voltam benne, és néha hosszabb időszakonként váltakozott a két betegség, és az egyik kevésbé volt jelen, de olykor felváltva koplaltam, zabáltam, hashajtókat szedtem és hánytam egyszerre. Nálunk a családban sajnos nem én vagyok/voltam vele egyedül, de szerencsére nekem sikerült kijönni belőle (lekopogom), vagy inkább úgy fogalmaznék: tünetmentessé válnom. Lélekben sajnos még mindig nagyon érzékeny vagyok, és nagyon érzékenyen érint a testsúly, diéta, egészséges táplálkozás téma, és túlzott mértékben is érdekel. Már nem hánytatnám magam, de néha késztetést érzek hashajtó teát inni mondjuk, és folyamatosan kritikusan figyelem mit és mennyit eszem. Próbálok diétázni, igaz ez már teljesen más, mint akkor, mert eszem ágában sincs már egy elmebeteg csontvázzá válni, tanultam belőle, ma már csak egy fitt egészséges alkatért törekszem, és ezért ma már ezt edzéssel próbálom elérni. Tudom magamról, és felfogom, hogy nem vagyok elhízva -ma már csak rossz napjaimon gondolom ezt magamról. Jelenleg 173-174 centi 62 kiló vagyok, és egy olyan 58 kilóval már megelégednék. (remélem, mert nem akarok visszakerülni oda ahonnét feljöttem). Szóval ez egy ördögi kör, és láthatjátok hogy aki egyszer benne volt, az válhat ugyan tünetmentessé, de biztos, hogy azután is központi téma lesz az életében, és akármikor vissza esegethet, ha valami kisebb-nagyobb trauma éri.:S
2014. okt. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20/L voltam
2014. okt. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!