Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már bulimia? Kezelésre szorul?

Ez már bulimia? Kezelésre szorul?

Figyelt kérdés

Évek óta hánytatom magam, de csak nagyon ritkán (évente pár alkalommal). Múltkor majdnem egy egész évig egyszer sem csináltam, aztán szakított velem a barátom, telezabáltam magam bánatomban, és nem tudtam ellenállni a kísértésnek. Egyébként hónapokig eszembe se jut, aztán történik valami, zabálok, és megint visszaesek. De általában csak egy alkalomról van szó, aztán újra hónapokig semmi.

Ez már bulimia vagy csak egy rossz szokás? Ennyi még nem lehet káros az egészségre, igaz? Elvégre háromszor-négyszer évente más okokból is szokott hányni a legtöbb ember (részegség, stb.).



2016. jan. 23. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem értem, ez miért jó? Olyan mint a többi szenvedélybetegség, például a drog vagy a cigaretta, vagy mi? Menj el orvoshoz, mert ha havonta/kéthavonta előfordul akkor már lehet hogy beteg vagy, de szerintem te feszültség levezetésből csinálod, nem azért, mert kövérnek látod magad. De akkor sem normális. És káros, mert a nyelőcsövednek/gyomrodnak is ártasz vele hogy öklendezel.
2016. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!