Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogról jelentkező fülzúgás?

Fogról jelentkező fülzúgás?

Figyelt kérdés

Kedves Válaszolók!


Nem olyan rég vagyok túl egy bal felső fogam gyökérkezelésén. A fogam azóta is gyógyul, de a gyógyulás alatt jelentkezett egy (számomra) nem várt hatás, mégpedig azon az oldalon egy a fülemben hallható apró magas hangú zúgás (kb 1-2 hete). A mindennapjaimat nem zavarja, de mivel nem természetes így aggódok miatta. Azon az oldalon a fogamon vagy mögötte való ráharapáskor némi "izomhang" is jelentkezik, viszont semmilyen fájdalom vagy halláscsökkenés nem tapasztalható ezen kívül. A sejtésem az, hogy a fogam esetleges gyógyulása során húzódhatott valami a fülemre. A kérdésem pedig az lenne tapasztalt-e más is hasonló jelenséget? A gyógyulás során elmúlik?



2016. jan. 25. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem néhány éve a zúg a fülem egy hanghatás miatt, azóta sokat olvastam a fülzúgás lehetséges okairól, ilyen szemszögből tudok nyilatkozni.


Fog probléma általánosságban okozhat fülzúgást. Én olyanról olvastam eddig, hogy rossz fog okozta, utána kezelték és úgy abbamaradt. Nem tudom, hogy elmúlik-e, szerintem más sem tudja. Szerintem egy ideg ingerlődik valami miatt.


Az izomhang amit hallasz teljesen normális fog ide vagy oda, ha nem muszáj akkor ne csináld. Az állkapocs körüli izmok és a fül szervei közel vannak egymáshoz, ezért ha az egyikben nagy áram folyik, akkor átszökhet a másikba. Szemléltetés:

[link]

A fogból gondolom hasonlóan megy át a jel.

2016. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!