Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van aki az ACTRAPID és a...

Van aki az ACTRAPID és a NOVORAPID inzulint is próbálta és az Actrapid vállt be jobban?

Figyelt kérdés

Az válaszoljon aki mind a két féle inzulint próbált!


Köszi szépen.



2016. febr. 10. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg ezek ugyanolyan tulajdonsagu inzulinok, nem? Csak masik ceg gyartja.
2016. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én használtam régen actrapidod, most novorapidon vagyon semmiért nem cserélném vissza. Őszintén megmondom én nem tartom az orvos előírásait, mert akkor állandóan szórakozhatnék az ingadozással, de magamnak tökéletesen betudom vele állítani, bár 15 év után mondhatni rutinos vagyok.
2016. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, ezt beneztem.


Az actrapid regi fajta gyors-inzulin (30 perc mulva kezd hatni), a novorapid, a humalog, az apidra pedig ujabb, rapid-inzulin (10 perc mulva kezd hatni).


En Mixtardokrol tertem at Actrapid+Lantusra, majd Humalog+Levemirre, ez utobbi a legjobb nekem.

2016. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1: nem, actrapid picivel később hat (fél óra is lehet), de tovább tart (közel 8 óra, amit találtam róla, bár én kevesebbre emlékeztem).

Novorapid szinte azonnal hat (maxiumum 10 perc), de rövidebb ideig olyan 3 óra kb.

2016. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én lantus+novorapidra esküszöm, de ezek személyfüggők is, nem mindenkinek válik be ugyanúgy
2016. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én se tartom az orvos által előírt dolgokat, szoktam vele konzultálni e-mailben, de Én diabetológiára, meg orvoshoz évente 1x megyek, amikor új engedély kérek, meg kérek vérképet, max 2x. De, ha valaki annyira szereti az orvost mehet hozzá negyedévente, nekem nem volt jobb egy fokkal se amikor így csináltam 1 évig.

Az Actrapiddal kinek gondja/baja volt, mi volt az?


Novorapid+Levemir -en vagyok.

A Novorapid nekem túl gyorsan kifut. Sokat sportolok, ez a munkám is részben, ezért váltottam Novorapidra, elvileg ez jobb az ilyen élethez.

Naponta 3x eszem.

Actrapidnál az volt, hogy 2-3x ettem és rá 2-2,5 órára ettem gyümölcsöt még amennyi jól esett. Sose volt hypo, ha úgy ettem, h többet használtam, akkor volt, h elfelejtettem ráenni, de akkor se volt nagy gond éreztem, h alacsony, ettem rá 2 banánt vagy 2dl gyümölcslevet és ment tovább az élet.


Novorapidnál azt tapasztalom, hogy eszek pl. reggel, aztán ha már csak kora délután eszek, akkor addigra kimegy és magas lesz. Mert 2-2,5-3 óra alatt kimegy.

Így viszont ha reggeli és ebéd között kajálnék, akkor megint adni kellene be.

Novorapidnál gyakorlatilag minden étkezés előtt adni kell be.


Levemir az meg pont ezért, mert a Novorapid hamar kimegy este is be kell adni, meg reggel is.

Szóval, ha 4x-5x eszem egy nap (előfordul, h éhesebb az ember), akkor az a reggeli és esti hosszú hatásúval már 6-7 lövés.

Actrapid+Insulatard esetében ez 1+2-3 volt, 3-4 az jóval kevesebb, komfort érzethez sokat ad, h 3x szúrtam meg magam egy nap vagy 7x.


Meg nem mindegy a beadott inzulin mennyisége.

Egy ember 45 egységnek megfelelő inzulint termel. Ez a normál, aki egészségtelenül él, annak többet kell, h termeljen a szervezete.

Minél több az inzulin, minél magasabb a normál értékhez képest, annál zsírosabb a szervezet, annál gyorsabb az öregedés és az esély a daganatokra rákra. Ezért fontos, h a jó vércukor mellett, minél kevesebb inzulin legyen beadva, meg ugye, h ne legyen csak kicsi vércukoringás.

Mert a sok inzulin és a vércukoringás, okozhat szövődményeket. Ha nincs ingás és kb annyi inzulin kerül a szervezetbe, mint egy nem cukrosnak, akkor olyan mintha nem is lenne cukorbeteg az ember, nem lesznek szövődményei se.

2016. febr. 10. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!