Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyek azok a dolgok, amiket...

Melyek azok a dolgok, amiket naponta, kifejezetten csak azért hasznos fogyasztani, mert jók az egészségre?

Figyelt kérdés

Mondjuk, mint egy evőkanál almaecet, fél decinyi zabpehely, fél kiskanál fahéjpor, néhány gerezd fokhagyma, fél pohár joghurt, szardínia -nem tudom mennyi-, tojás -talán naponta egy-, kakaópor -2-3 evőkanál?-, egy szelet jó sajt.


Persze, ez csak, ha másképpen eheti valaki.



#napi egészséges dolgok
2016. febr. 11. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent minden nap enni mert meg fogod utálni. Ráadásul ha rendszeresen eszel mondjuk pár gerezd fokhagymát, egy idő után senki nem fog a közeledben megmaradni.

A lényeg a változatos étkezés.

Ma eszel joghurtot zabpehellyel és fahéjjal. Holnap meg főtt tojást fokhagymás pirítóssal.

A vízben oldódó (könnyen kiürülő) vitaminokat gyakrabban kell fogyasztani. Ilyen pl a C vitamin. Ezért érdemes minden nap enni gyümölcsöt, zöldséget.

A zsírban oldódók felhalmozódhatnak, így azokból tudunk raktározni.

Oda kell figyelni a szénhidrátra, rostokra, jó- és rossz zsírokra stb. És a sok folyadék nagyon fontos.

Minden jó az egészségre, ami nem feldolgozott élelmiszer, nem cukros, vagy romlott. Egyesek szerint nem jó a liszt sem.

De a lényeg a változatosság.

2016. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Én nem utálom, egyiket sem. A fokhagyma helyett, olyan napokon, amikor kimegy az ember, van tabletta. Igaz, hogy még nem sikerült kitalálnom , hogy mennyi hat ugyanannyira, mint a fokhagyma maga. Mert nekem, úgy néz ki, hat a vérnyomásomra, kevesebb gyógyszert szedhetek vele.

A fahéjat meg a vércukorszint csökkentése miatt teszem a kakaóporos vizembe, keveset az is használ, ha nem is sokat.


Én nem tudom, nekem a változatosság nem annyira fontos, mint a napi megszokás. Könnyebb úgy tervezni.

2016. febr. 12. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!