Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emésztési problémák. Nagyon...

Emésztési problémák. Nagyon súlyos?

Figyelt kérdés

Hetente max egyszer kell wc-znem.Nemtudom hogy az étrendem miatt van-e.Elég sokat eszek, és nem tudom beosztani az étrendem. Folyadékot sem iszok sokat mert ahol élek nem lehet szénsavmentes vizet kapni. Néha házi tejet iszok vagy teát.

Nagyon sokat stresszelek, bár nem hiszem hogy ez befolyásolná.

Fájdalmat nem szoktam érezni.

20/L



2016. febr. 13. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen az étkezéseden kell változtatni. Müzli, teljes kiőrlésű pékáru, gyümi zöldség, rostoslé, kávé, yoghurt! Csodát tesz az étrend váltás
2016. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igyekszek igy is változatosan táplálkozni amennyire lehet

És azt elfelejtettem irni,hogi menstruációs zavaraim is vannak, 18-21 naponta jön meg. Összefügghet a kettö?

2016. febr. 13. 08:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah és súlyproblémákkal sem küzdök, egyesek szerint túl vékony is vagyok
2016. febr. 13. 08:33
 4/8 anonim válasza:
Igen.
2016. febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemcssk palackozott vizet lehet inni, hanem csapvizet is (ha iható). A felforralt csapízből meg teákat lehet készíteni (akár gyümölcsteát is). Nagyon sok emészthetetlen növényi rostot kell elfogyasztani főtt cékla, savanyúkáposzta, sokféleképp elkészíthető káposztasaláta formájában.

A vastagbélben felhalmozódó béltartalom fokozatosan kitágítja a bélfalat, amin nagy tágult részek kezdenek kialakulni. Ennek során évek alatt elvékonyodik a vastagbél fala, ahol fekélyes területek képződhetnek, esetleg súlyos következményeket okozva. Ezért kell szigorúan törekedni a rendszeres napi széklet biztosítására.

2016. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

Savanyúkáposzta és cékla gyakran szerepel az étrendemben és sokféle saláta.

A csapviz sárga,rozsdás - ihatatlan, és szerintem fözni is veszélyes vele, de sajnos muszáj ezt használni.

2016. febr. 13. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy mit, inkább az, hogy hogyan eszed! Rágd meg alaposan a táplálékot, hogy mennél több nyállal keveredjen! És még ami a lényeg, hogy a táplálék az csak is szerves eredetű! A hozzáadott adalékok tönkre teszik az emésztést.
2016. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az MMS-t otthon is el lehet készíteni! Kiválóan alkalmas a vizek ihatóvá tételére. Felforralt, hűtött vízbe néhány csepp és már is iható.
2016. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!