Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Masszőr vagyok és sokat...

Masszőr vagyok és sokat masszírozok Flector géllel. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ez ugyebár gyógyszer és ezt is túl lehet adagolni valószínűleg. És jóval többször és tovább érintkezik a kezemmel, mint ahogy azt az alkalmazásban előírják. Van,hogy egymás után több embernél is használom, így nem sok "pihenő" van köztük.

2016. febr. 14. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen gyógyszeres bemasszírozásnál illene gumikesztyűt húzni, mert hosszú távon igen, lehet tőle bajod.
2016. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi bajom leehet tőle?
2016. febr. 14. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Eleve nem értem miért Flectorral masszírozol?

Ilyen esetben (raumatikus panaszoknál) masszírozz inkább lóbalzsammal (vagy mentás-rozmaringos olajjal), és hívd fel a vendéged figyelmét, hogy két kezelés között kenegesse otthon a problémás testrészeit Ő maga Flectorral!

Ha pedig mégis elkerülhetetlen, akkor vegyél gumikesztyűt, mint ahogyan a fizikoterápiás asszisztensek is teszik, amikor például ultrahangos kezelés esetén közvetítőanyagnak Flectort, vagy más hasonló készítményt használnak!!


Igen a Flector is "gyógyszer", a hatóanyaga a diclofenak, mely - kenőcs esetében - a bőrön keresztül szívódik fel, Túladagolása esetén az allergiás reakciókon túlmenően, akár máj-, vagy vesekárosod is lehetséges!

2016. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!