Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha minden nap...

Mit tegyek, ha minden nap alszom 10 órát, mégis majdnem elalszok az iskolapadban? 16/L

Figyelt kérdés
Orvos ajánlására anyukám vásárolt rengeteg vitamint, az étrendemen is változtattunk, de semmi. Este 10 előtt már alszom, aztán reggel 7-kor kelek. Vannak olyan osztálytársaim/ismerőseim, akik 7-8 óra alvással egyáltalán nem álmosak nap közben(mint minden normális kamasz). Nagyon aggaszt a dolog, mert ma fogok beköltözni kollégiumba, és félek, hogy ott is ez lesz...tudnátok valamit ajánlani?

2016. febr. 17. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy általános laborvizsgálat nem ártana.
2016. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kevesebbet aludni. Mondjuk csak 7-8 órát. Tapasztalatból mondom, hogy amikor én napi 10-11 órákat aludtam, akkor egész nap úgy éreztem magam mint aki betont cipelt egész éjszaka. Annyira fáradt voltam, hogy állva is képes voltam aludni. Nekem a dokim azt tanácsolta, hogy aludjak pár órával kevesebbet. Amióta csak napi 7-8 órát sokkal frissebb vagyok.

A sok alvás sem jó, ahogy a kevés alvás sem..

2016. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A nappali fáradságod miatt mindenképpen érdemes elmenned a háziorvosodhoz és kérj teljes labor kivizsgálást. A teljes laborvizsgálatban nincsenek benne a hormonvizsgálatok, ezért tedd hozzá, hogy a hormonjaidat is szeretnéd megnézetni. Beszélj neki az étkezési, mozgási szokásaidról is. De az is lehet, már egyből ad beutalót pl. neurológushoz is.

Ha pozitív, akkor az orvos úgyis ellát, ill. szakorvoshoz irányíthat.

Ha negatív (ha pozitív), akkor a következő dolgokat is lehet tenni:

- Megnézed, a kevesebb vagy még kevesebb alvás után is fáradt vagy-e nappal. Ha igen, akkor:

- Felveheted a számítógéppel az alvásodat. Ha visszanézed magad és sokat forgolódsz, horkolsz, kihagy a lélegzésed, felülsz álmodban, esetleg ilyenkor tevékenykedsz stb. akkor ezekkel a konkrét tényekkel visszamész a háziorvosodhoz és ő alváslaborba is irányíthat.

- Ha nem tudod felvenni magad alvás közben, akkor kérd meg a dokit, adjon beutalót az alváslaborba. Ott egy éjszaka után kiderül, van-e szervi eltérésed vagy nincs. Ha nem találnak semmit (pláne, szedsz vitaminokat is), akkor is fog tudni fontos változtatásokat, teendőket mondani az orvosod.

2016. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pajzsmirigy-alulműködésed van, menjetek vissza az orvoshoz, kérjetek vérvizsgálatot, egyéb laborvizsgálatot.
2016. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Másfél hónapig voltam kórházban teljes kivizsgáláson, egy hónapig pedig pszichológiára jártam a háziorvosom utasítására. Semmi problémát nem találzak, a háziorvosom reakciója pedig az volt, hogy ő minden tőle telhetőt megtett, menjek vissza a pszichológiára. Na, miután ezt mondta, átmentem anyukám és a bátyám háziorvosához, elmeséltem neki a fent említetteket, majd ő egyszerűen kinevette az előző orvosomat. Azt mondta, előről kezdjük a vizsgálatokat az ő módszerei szerint. Hozzátenném, hogy a fáradság mellé folytonos hányinger is társul, ami még rosszabb, mint a fáradtság...
2016. febr. 19. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
A legjobbat tetted, hogy átmentél másik dokihoz!
2016. febr. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!