Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van a hasam felfújódva...

Miért van a hasam felfújódva rengetegszer reggel vagy délután vagy akár egész nap?

Figyelt kérdés

Elég egészségesen étkezem, nem vagyok kövér, kicsi zsir van a hasamon, de van, hogy reggel nem nagy a hasam és délutánra szó szerint fel van puffadva, és ez rengeteszer előfordul. Mit lehet ez ellen tenni, miért lehet ez.

Fájni viszont egyáltalán nem fáj,csak zavar.



2016. febr. 24. 17:09
 1/2 A kérdező kommentje:
21 éves Férfi vagyok.
2016. febr. 24. 17:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi egyéb tüneted nincsen, tehát fájdalom, hasmenés, székrekedés, fekete vagy véres széklet, bármi egyéb?

Sok mindennek lehet tünete a puffadás.

Például én akár pattogatott kukoricától és chipstől is felpuffadok. Ha valaki laktóz intoleranciában szenved, az a tejtől, tejtermékektől is- bár általában hasmenéssel is jár.

Lehet attól is, hogy a vékonybeleidben elszaporodtak a baktériumok és azok gáztermelés közben elkezdik bontani az elfogyasztott táplálékot.

De lehet sok egyéb is..

Szerintem ha nincsen más panaszod, akkor első körben próbálj nem puffasztó ételeket enni (bab, káposzta stb. kerülendő), fogyassz joghurtot vagy probiotikumot. Esetleg vegyél be néha espumisant.

Ha nem oldódik meg, érdemes elmenni gasztroenterológiai kivizsgálásra.

2016. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!