Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak hormon működési zavar...

Csak hormon működési zavar miatt lehet túlzott szőrösödés lányoknál? Vannak hasonló gondokkal küzdő nők? Ki, hogyan oldja meg? Mi az ami segített?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar hogy jobban szőrösödök. Erős a lábamon, a combomon, hónalj, intim résznél.

Arcnál is egyre jobban látszik,már nem csak pici szőkés szőrszálak láthatók. Engem nagyon zavar,főleg az arcomon, azt nem tudom elfogadni...(olyan szép akinek nincs pici pihe szőrszála se az arcán).

Vajon az idő múlásával ez egyre rosszabb lesz? Mit ajánlanátok? Valakinek valami segített?Jobb lett utána? Például én nem hiszek a fogamzásgátlókban,nem hiszem hogy ha szedi nem nőne utána ki.Még nem voltam semmilyen vizsgálatokon. Endokrinológián gondolkozok..Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 26. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában az ilyen mértékű szőrösödés hormonprobléma miatt van (kivéve ha a családban a nők sötét hajúak és erős szőrűek, akkor lehet örökölni betegség nélkül). Nekem kb. 8 éves koromban kezdődött és most 24 évesen derült ki, hogy egy velemszületett enzimhiány okozta hormonzavar van a háttérben. Erre NEM fogamzásgátlót adnak, van rá speciális gyógyszer. Szóval szerintem megéri elmenni endokrinológiára, mert sok más problémát is okozhat a magas férfihormon szint vagy a férfihormonok fokozott hatása a szervezetre a szint megnövekedése nélkül (ezek okozzák a szőrösödést elsősorban).
2016. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy mindenkinek van pihe az arcán csak szerktem sokan leszededik.van bajuszgyanta. Nèha èn is leszedem. De lehetne lèzeres úton eltábolítani, az hisze. 1-2 èvig nem nőne ki
2016. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ugyanez a probelmam.

nagyon zavar a bajszom kozmetikussal szokitetem,de igy is nagyon latzsik csak szoken.

ez ellen mit lehet tenni?

2016. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!