Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kislányom füle begyulladt a...

Kislányom füle begyulladt a fülbevalótól. Most van bent neki egy nagy csomó, mi lehet?

Figyelt kérdés
Nehezen de kitudtuk venni a fülbevalóját,kicsit be is volt körülötte dagadva és lilás színe volt.Miután kivettük szép lassan leapadt és normál színű lett.Ennek már 4 napja.Most egy nagy kemény csomó van bent neki.Mi az?Mitől?Mit tegyek?

2016. márc. 2. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz.
2016. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most lett kilyukasztva? Ez normális, ilyen egy lyukasztott fül, az enyém is. Ahol a lyuk van kemény.
2016. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70 %-os szesszel kell fertőtleníteni, és antibiotikumos szemkenőccsel kenegetni a lyuk körül.
2016. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem van pár lyuk a fülemben, de a lilás szín és a nagy kemény csomó szerintem nem normális.
2016. márc. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: szövegértés egyes. "Miután kivettük szép lassan leapadt és normál színű lett."
2016. márc. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi a teendő ha begyullad a fülcimpa a fülbelövést követően?


Ritkán, de előfordulhat gyulladás a fülcimpán a fülbelövést követően. Ha a probléma néhány óra múlva jelentkezik mindkét fülcimpán egyszerre akkor sajnos allergiás reakcióra lehet következtetni. Szerencsére ez a jelenség nagyon ritka, hiszen a fülbevaló amivel dolgozunk nikkelmentes. Ebben az esetben sajnos ki kell venni a fülbevalókat és később egy másik anyagból készült belőhető fülbevalóval pl. titánium vagy 14 karátos arany fülbevalóval szabad csak újra próbálkozni. A gyógyulást elősegíthetjük a SUDOCREM használatával. Ha a gyulladás csak később jelentkezik és csak az egyik fülcimpán akkor biztos nem allergiás reakcióról van szó. Az okot nagyon nehéz kideríteni csak feltételezhetjük a probléma forrását. Az öltözködés vagy a játék hevében megsérülhet a füllyuk, vagy ha valaki hajlamot mutat az ekcémás bőrbetegségekre akkor sajnos előfordulhat a gyulladás. Ez esetben úgy tanácsos a gyulladást gyorsan és problémamentesen megszüntetni, hogy nem vesszük ki a fülbevalókat a fülből hanem a fülbevaló viselése mellett kezeljük a gyulladást az előbb említett SUDOCREM-mel. A füldő vízzel megmossuk a fülcimpákat majd miután megszáradt a bőr kezeljük a krémmel naponta többször 2-3 nap alatt eredményes és látványos javulást biztosít a kezelés. Sokat elkövetik az a hibát, hogy kiveszik a fülcimpából a fülbevalókat és úgy próbálják a kezelést különböző gyógyhatású készítményekkel végezni, annak reményében ha a gyulladás megszűnik majd visszahelyezik a fülbevalókat. Ne vegyük ki a fülbevalókat ha nem allergiáról van szó, mert a füllyuk természetes módon néhány óra alatt megkezdi a regenerációs folyamatot ami összenövést eredményez. És ha már részben összenőtt a füllyuk nagyon nehéz és fájdalmas a fülbevaló visszahelyezése, ami sajnos egy újabb fülbelövéshez vezethet.

2016. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

22:19 Megértettem és felfogtam amit a kérdező írt, hurrá, elmúlt magától... de ez még nem jelenti azt, hogy normális lenne. Tán zavar, hogy szóvá tettem?

(Szövegértés egyes... Agyam eldobom.)

2016. márc. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Zavar, mivel nem a lilaságra vonatkozott a kérdés hanem a jelenlegi normál csomóra, ami mellesleg hegszövet és teljesen normális. Feleslegesen meg ne ijesztgessük az anyukát, ha egyszer a gyulladás már elmúlt.
2016. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Köszönöm a válaszokat.Nem most lett neki kilövetve.3 hónaposan lövettük és most 4és fél múlt a lányom.Nem volt gond eddig a fülbevalójával és a fülével sem...

Szerintem még megvárom a hétvégét,fertőtlenítgetem és ha nem múlik akkor megmutatom gyerekorvosnak aztán ő továbbít ha kell.Viszont kicsit érzékeny lett neki :(

2016. márc. 3. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!