Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kórházban mit mérnek az ujjon...

Kórházban mit mérnek az ujjon pár pillanat alatt?

Figyelt kérdés
Hét elején kórházban voltam és hajnalban bejött az ápolónő és valamit mért az ujjamon,csak pár pillanat volt az egész.Nem tudom mi lehetett az,de kíváncsi vagyok rá. Kérem aki tudja,az írja le!Köszönöm:)
2016. márc. 3. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Pulzoximéterrel a vörösvértestekben levő haemoglobin oxigéntelítettségét vizsgálhatjuk.

A készülékek által megjelenített adat egy tapasztalati arányszám.

100% jelzi, hogy valamennyi haemoglobin oxigénkötő helyéhez kapcsolódik oxigén molekula.

Minél alacsonyabb a kijelzett érték, annál kevesebb a haemoglobinhoz kötött oxigén.

A mérés a szöveteken átbocsátott vörös és infravörös fénysugár elnyelődésének detektálásán alapul.

Az elnyelődési adatokból lehet következtetni az oxigén telítettségre.

2016. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!És ezt mért kell nézni?Mert többször voltam már kórházban,de még soha nem csináltak ilyet.Esetleg közbejátszott az is,hogy altattak előző délután?
2016. márc. 3. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyorsan megmutatja, hogy a légzés és a keringés rendben van-e. Ugyanolyan rutin vizsgálat, mint egy vérnyomás vagy vércukormérés.
2016. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2016. márc. 3. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2016. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!