Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosok, medikusok! A három...

Orvosok, medikusok! A három közül melyik vércukormérőt érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Mindhárom mér vércukrot és koleszterint. Az egyik ezeken kívül Hb-szintet, a másik húgysavat, a harmadik trigliceridet mér. Az első kettő 18-18K forint, a harmadik 72K.

2016. márc. 7. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen celra?
2016. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az mit takar, hogy 18-18K forint + 72K ??? Találkoztam én már 3in1 mérővel, 17.000_ért . Mindenki azt veszi ami az ő egészsége szempontjából fontos neki, ha az orvos valakit mindig a húgysavval ba**gat, akkor valószínű annak az értékére lesz kíváncsi otthon az illető és azt fogja nézegetni, méregetni orrba szájba . Én magamból ki indulva, kíváncsi lennék a koleszterinemre . A többi, mint hemoglobin, húgysav mellékes lenne, nem érdekelne .
2016. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Attól, hogy a koleszterint hangoztatják a leginkább, a Hb és húgysav szint abnormális értéke is ugyanolyan káros lehet, sőt... Azt takarja, hogy mindhárom mérő 3-at mér. Mindegyik mér koleszterint és vércukrot. Az első Hb szintet is (18 ezer forintos), a második húgysavat (18 ezer forintos), a harmadik trigliceridet (72 ezer forintos). A kérdés első két szava pedig pont ezért van, hogy hozzáértő emberek válaszoljanak, ne pedig "szerintem..." "én arra lennék kíváncsi, a másik kettőt lesz.rom"
2016. márc. 8. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Aha, szoval otthonra kell, magadnak. Akkor teljesen mindegy melyiket veszed, hiszen mindharom ertek leolvashato a vervetel-eredmenyedrol, evente. Sot, a taplalkozasod ismereteben meg is lehet mondani elore, hogy jo lesz-e vagy rossz. Ezen nem valtoztat, ha neha megmered ezeket is...
2016. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt vedd meg, amelyik értékeket rendszeresen szeretnéd mérni!
2016. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nem vagyok orvos, de nem is vagyok a témában sültbolond.

A vércukor meg a koleszterin gondolom, egyértelmű, hogy miért felelős, mit okoz a túl magas érték, elvégre a csapból is ez folyik, az összes orvosi rendelő ezekkel van teleplakátolva. A húgysavról már kevesebb szó esik. Ez valóban annyira nem veszélyes dolog, nem okoz életveszélyes tüneteket önmagában a magas húgysavszint. (Viszont jelezhet akár komoly betegséget is...) Tartósan magas értéke köszvényt okozhat.

A triglicerid meg általában "együtt jár" a koleszterinnel, ezért hacsak nem valami olyan kórkép kiszűréséhez kell, ami a koleszterinszinttől független, akkor felesleges azt is méregetni.

2016. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk a koleszterin sem világos, hogy mit értenek ez alatt. Gondolom az összkoleszterint, de ott is van ugye a kilomikron, HDL, LDL, VLDL... (A HDL a "jó koleszterin", az LDL pedig a "rossz") High és Low Density Lipoprotein.
2016. máj. 5. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!