Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Teljesen feleslegesen félek igaz?

Teljesen feleslegesen félek igaz?

Figyelt kérdés
Május végén lesz egy tölcsérmellkas műtétem. Attól felek, hogy elront valamit az orvos, vagy valami nem úgy sikerül és meghalok. Dr. Kálmán Atilla fog műteni (ô rengeteg ilyet csinált már sikeresen) szóval nem tapasztalatlan vagy ilyesmi, de még is félek. Teljesen felesleges igaz? Tudom, hogy már megválaszolatam a saját kérdésem csak megnyugtatna ha másoknak is ez lenne a véleménye.

2016. márc. 12. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Dr Kálmán Atillának rengeteg félresikerült műtétje volt amely halálos áldozatokat követelt. Ő egy kuruzsló aki youtubos sebészi oktatóvideók által képezte magát. Szóval a helyedben dupla adagos altatógázt kérnék.
2016. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen egy illúziótól félsz. Megjelent a fejedben egy kép, miszerint az orvos hibázni fog nálad.

Mivel ez nem a jelenben van, hanem a jövőben, így változtatni nem tudsz rajta. Készülj fel a beavatkozásra, döntsd el, hogy majd ott, akkor, ha ellenérzésed van a dologgal kapcsolatban, akkor beszélsz az orvossal előtte, tájékozódsz, és ez biztos némileg megnyugtat. Határozd el, hogy nem kényszeríted magad fájdalomra, hanem kérsz fájdalomcsillapítót a műtét után, amikor csak szükséges. De a félelem mindig felesleges, mert ott olyasmitől félsz, ami fikció. Ha a jelenben valami rossz történik veled és te megijedsz, az reális, de a jövőtől való félelem tulajdonképpen még ártalmas is, mert megteremted vele a bajt. Erről szól az a mondás is: ha azt hiszed, hogy képes vagy rá, vagy ha azt hiszed, hogy nem, mindenképpen igazad van.

Tehát inkább hidd azt, hogy minden rendben fog menni.

2016. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

1-eske elég hülye poént sütött el - másnak alaptalanul a rossz hírét kelteni rágalmazás, büntethető. Vonulj is szépen a börtönbe.

Egy rutin műtét ez. Sikerülni fog, és figyeled meg, most -előtte - félsz a legjobban, azután túl leszel rajta, és csak várod, és amikor benn vagy a kórházban, már egyáltalán nem félsz. Ez így működik. Félünk az orvostól, vizsgáktól, sok mindentől előtte, és mikor ott vagyunk - nahát, ez az a nap, amitől annyira féltem?

2016. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
néhányan, akik ismerik az orvost - [link]
2016. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) asszem sikerült lehiggadnom
2016. márc. 12. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!