Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Colitis ulcerosa-mit tehetnénk?

Colitis ulcerosa-mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nagyon kérlek titeket,aki tud,segítsen.A párom a fent említett betegségben szenved,szegény nagyon elkeseredett,szeretnék rajta segíteni.Fél éve derült ki,tünetek kb 1éve kezdődtek.A gyógyszer mostanában nem nagyon használ,fáj és megy a hasa.

Elsősorban azok válaszára lennék kiváncsi,akik ebben a betegségben szenvednek.Van köztetek,akinek sikerült kilábalni végleg belőle?Hogy enyhíthetnénk rajta?Diétáról egyéb módszerekről mi a tapasztalatotok?

Előre is köszönöm!


2010. ápr. 2. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámnak kb 20 éve volt ilyen betegsége. Majd az akkori körzeti orvos beutalta Parádra, ahol ilyen jellegű betegeket gyógykezelnek. Kerülnie kellett a fűszeres ételeket, de a sót is. Tudod mi segített rajta a legtöbbet a Parádi gyógyvíz, ami a mai napig is lehet kapni gyógyszertárakban, herbáriákban üveges kiszerelésben. Minden reggel 2 dl meg kell inni belőle. Nagyon remélem hogy használni fog. Kúraszerűen kell alkalmazni, nem pedig egy hét és kész vége. És nem szabad feladni ha egyik napról a másikra úgy érzi hogy nem használ. Édesanyám kigyógyult belőle, de a mai napig is ha visszatérnek esetleg ezek a tünetek, de csak mérsékelten, egyből a Parádi gyógyvízhez folyamodik.
2010. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Aki tud még,írjon.Még annyi,hogy a párom 24éves,szóval elég fiatal-remélem van esély a végleges gyógyulásra.

2010. ápr. 2. 23:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem decemberben derült ki,hogy colitis ulcerosa-m van. És hozzá egy krónikus májbetegség is társult nálam. Nagyon magam alatt voltam. Most kezdtem el magam csak összeszedni.


[link]


Ezen az oldalon megtalálhatod, milyen ételeket érdemes kerülni. Ha nem eszek ilyesmit, nem fáj a hasam. Nekem a tejet abszolút ki kellett lőnöm,mert pár korty után is fetrengés volt belőle.

Engem inkább a gyógyszerek szedése és mellékhatásai készítettek ki. Attól volt nagyon rossz a hangulatom.


Nem tudom,hogy ki tudok-e valaha gyógyulni belőle. Nekem sokat segített az orvosom, nagyon rendes ember. Sokat segít, ha nem eszik olyan ételeket, amiket megtalálsz majd az oldalon.

Remélem rendbe jön a párod. Jobbulást neki és kitartás. Nehéz, de menni fog.


16/L

2010. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)) Remélem Neked is sikerül meggyógyulni,sok erőt és kitartást kívánok hozzá!
2010. ápr. 3. 09:47
 5/7 anonim válasza:

Szia :)

Bár nem most tetted fel a kérdést,de azért remélem még figyelgeted a válaszokat.31éves nő vagyok 10 éve diagnosztizálták a colitis ulcerosat nálam.Sokkal hamarabb kezdődött,csak az orvosok hanyagsága miatt csak akkor vették észre,hogy nagy baj van amikor már csöpögött belőlem a vér.Több évi gyógyszeres terápia után kezdtem csak javulni.Vannak tünetmentes időszakok és vannak amikor semmi sem akar segíteni,csak szenvedek.Most épp gyulladásban van.Kipróbáltam mindent,de ami a leghatásosabb az a diéta és a nyugodt életritmus.Nem szabad megerőltetni magam,max 5kg-ig emelhetek.Nemrég fejeztem be egy hipnózis terápiát ami nagyon jó volt és sokat segített.Ha gyulladásban van a vastagbelem akkor szinte mindig klizmát használok.Most pl végbélhabot kaptam,ezek nagyon jó dolgok,sokat segítenek.Ha esetleg kérdésed van írj,nézni fogom és megpróbálok válaszolni.

2010. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia utolsó.Írtam privit!
2010. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez nem gyógyítható, csak gyógyszerekkel fenntartható egy tünetmentes állapot. szerintem keressetek egy jó orvost, jobb mint itt találgatni. egyénfüggő h ki milyen ételtől lesz rosszul, stb...
2010. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!