Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen szánalmas,...

Hogy lehet ilyen szánalmas, felháborító a magyar bőrgyógyászat?

Figyelt kérdés

kezdjük ott, hogy leghamarabb 2 hónap múlvára lehet csak kapni időpontot (egyszer én októberbe bejelentekztem és áprilisra kaptam!) és ne mondja senki, hogy azért mert annyira sokat jelentkeznek, valahányszor amikor voltam ott, alig voltak, simán tudnának mindig akár jövőhétre is adni..

a másik hogy ha sorrakerülök, hozzá nemértő orvos olyan szereket ír fel amik csak jobban elcsúnyítják a bőröm (ez történt úgy, hogy elmondtam neki a helyzetet,hogy mi van velem, hogy minden krémet kipróbáltam de semmi nem használ és egy hatásos gyógyszert szerettem volna felíratni vele, erre ő azt le*szarozta és felírta az említett krémet)


2016. márc. 18. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Az okmányirodában se tapossák egymást az emberek, aminek az az oka, hogy IDŐPONTRA mennek - legalábbis nálunk. Időpontból viszont véges számú van egy adott napra, tehát ha sokan kérnek, akkor senki nem fog holnaputánra kapni. Tisztességes vizsgálat+papírmunka időt igényel, nem lehet 5 percenként szórni kifelé a betegeket.

Az orvos nem bolti eladó, hogy felírja azt, amit te netről meg a szomszéd Mari nénitől felszedett "tudásod" alapján megrendelsz tőle. Ha nem vagy elégedett az SZTK-s bőrgyógyásszal, menj el magánhoz, ott nem kell annyit várnod az időpontra, de arra ne számíts, hogy te felsorolod, milyen szerekre kérsz receptet, ő meg mosolyogva felírja.

2016. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ismerős, nekem a korpás seborrhoeás bőröm nagyon durván aknés, mellette ekcémára hajlamos. Az aknéimat olyan krémekkel kezeltette, amitől az egész arcom belobbant. Háromszor visszamentem, háromszor adott másik krémet, de mind ezt a hatást váltotta ki. Végül meguntam, és elmentem a nőgyógyászomhoz egy hormonvizsgálatra, akkor derült ki hogy az aknékat a túlzott tesztoszteron okozza, ő írt fel egy erős fogamzásgátlót, azóta gyönyörű a bőröm. A bőrgyógyásznak se vérvétel, se antibiotikum kúra nem jutott eszébe, és persze hónapokat kellett várnom, hogy bekerüljek.
2016. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es: szerintem te sztk-ban dolgozol, vagy nagyon hülyén látod át a dolgokat.. második na én is hasonló helyzetben vagyok most
2016. márc. 18. 18:42
 4/9 A kérdező kommentje:
tisztességes kivizsgálás meg minden aha, 5 perc alatt lerendezett legutóbb, meg se vizygált felírt egy ócska krémet, beleszólásom nem volt, mert ugyanilyen hatóanyagú krémet egyszer már használtam a bőrömre és nem használt, ezt mondtam is neki..
2016. márc. 18. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Ismerős a sztori. De sajnos a közegészségügy jó részére ez a jellemző.

Én azt értékeltem, amikor bementem, mert a fél fejem fel volt dagadva kb, és közölte a recepciós, hogy hát igen, ez sürgős eset, mivel jó fej, másfél hét múlvára szorít is nekem helyet. Mondtam, hogy ha kell, végigülöm az egész rendelési időt - elég sokszor van, hogy valaki nem jön el időpontra. De azt mondta, hogy nem lehet, be vannak táblázva. Ha épp nem szenvedek, lehet röhögtem volna, mert összesen 4 ember volt a folyosón, ő, én, egy orvos és egy beteg. Mivel épp nem volt hova mennem, ültem ott úgy két órát, és az alatt 5 beteg ha volt, az idő zömében senki nem volt a vizsgálóban egyik orvosnál se. Nekem ne adja be senki, hogy erre van reális magyarázat.

A másik jó tapasztalatom ugyanitt az volt, amikor a doktornő közölte, hogy tudna a bőrproblémáimra hatásos kezelést, de ezt beszéljük meg inkább a magánrendelésén, majd átadott egy névjegykártyát.

Egy másik város sztk-ban én is kaptam fél évre időpontot. Utána visszarendelt az orvos, mondta, hogy kérjek a recepciósnál időpontot 4 hét múlvára. Ott meg közölték, hogy nem lehet, 4 hónap múlva jöhetek megint. Ez mondjuk egy vényköteles, folyamatos kezelésnél igen jó.

Ugyanitt felírta a doki azt a krémet, amiről mondtam, hogy előzőleg már próbáltuk és belobbant tőle az arcom.

Random recepteket a háziorvosom is fel tud írni. Amikor súlyosabb bőrgyógyászati gondom volt, akkor amúgy is élből elküldtek egy másik osztályra - ahol marhára örültek, mert ott tényleg lett volna beteg szép számmal. A nemi beteg gondozós résszel szerencsére nincs tapasztalatom, lehet az az erősségük? :D Egyebekben pedig jobban jársz, ha inkább fizetsz egy magánorvosnak, ott legalább normális ellátást kapsz. :(

2016. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, egyszerűen felháborító és érthetetlen az egész, és ezért fizessük a tb-t..
2016. márc. 19. 23:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok SZTK-s, egyébként pedig Öcsi bácsi is megmondta, hogy "kis pénz, kis foci." Az a tb, amit fizetsz (és nem fizess, nem is fizeSSük, anyám borogass...), még ezt az ellátást sem takarja be. Írtam már, menj magánrendelésre, ha ki tudod fizetni.


1-es

2016. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi a baj azzal, hogy "fizessük"?

A fizetni ige felszólító módja T/1-ben, ez így korrekt, nem tudom mi a probléma.

2016. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
próbál mindenbe belekötni, esze meg nincs a témához
2016. márc. 23. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!