Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet újra egyenes a...

Hogyan lehet újra egyenes a hátam?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta számítógépezek és ez ugye sok görnyedéssel jár. A hátam nagyrésze még úgy ahogy elmegy de a nyakamnál borzasztó nagy gond van azthiszem.. ha kihúzom magam akkor nem gáz de ez a gerincem deformáltsága miatt kissé megerőltető + hülyén venné ki magát ha mindenhova kihúzott háttal járnék.. valami megoldás? keményebb matrac, párna elhagyása stb segíthet? a válaszokat előre is köszönöm és tisztában vagyok vele hogy nem egyhamar fog beállni a változás :)

2016. márc. 22. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Kiskorom óta számítógépezek és ez ugye sok görnyedéssel jár."


A számítógépezés nem feltétlenül jár görnyedéssel, csak épp rendes asztalnál, rendesen beállított széken ülve, megfelelő magasságban elhelyezett monitor kell.

2016. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Sok dologgal lehet segíteni. Pl:

Gyógypárna alváshoz: [link]

Egyenesen tartja a gerincet alvás közben. Párna elhagyása nem jó.

Ülőpárna: [link]

Ez inkább deréktáji problémákra jó, de összességében kíméli a gerincet.

Keményebb matrac.

Figyelni a testtartásra.

És a legfontosabb: gyógytorna.

2016. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
hátedzés, a gyógytorna felesleges
2016. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nem felesleges a gyógytorna , én is járok és nekem sokat segít!
2016. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
De nem mindegy hogy Gyogytesin csak kidoboztok vagy rendesen csináljátok.Mert nekem tavaly csak kidoboztunk.
2017. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!