Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérvételi leleten található...

A vérvételi leleten található referencia értékek eltérőek a különböző országokban?

Figyelt kérdés
Cukorbetegség kezelése során mondta egy alternatív gyógymódokat alkalmazó orvos, hogy a Nálunk magasnak számító 6,1 mmol/l érték Romániában például teljesen normálisnak számít. Inkább egy gyógyszeripari fogás, hogy Magyarországon alacsonyabbak az értékek, hogy minél nagyobb forgalom legyen a patikákba. Lehet ebben bármi igazság? (Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a fent említett orvos jobban örül, ha az ő zsebében landol a pénz, és nem gyógyszerre költi az ember, csak kíváncsivá tett, hogy lehet-e benne igazság)
2016. márc. 23. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
En ugy tudom laboronkent is elteröek a hatarertekek. Ezt mondjuk sem ertettem soha, a Kereked utcaban jo az eredmenyem a Petöfi utcaban meg beteg vagyok?
2016. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
alternatív gyógymódokat alkalmazó orvos = kuruzsló, sarlatán
2016. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan értelemben lehet némi eltérés, hogy a vizsgálati teszteket gyártó cégek a gyártástechnológiai sajátosságok következtében némileg eltérő eredményeket adó teszteket gyártanak. Ha egy gyártónak a tesztjét lehet alkalmazni Magyarországon, mert azt az OGYI engedélyezte, akkor senki nem fog vizsgálatokat végezni, hogy adott populáción belül a különböző tesztekkel elvégzett vizsgálatok eredményei mennyire azonosak és ha egy vizsgáló hely meghirdeti a vércukor mérésre szolgáló teszttel kapcsolatos tendert, akkor nem ellenőrzik, hogy milyen eredményeket ad a gyakorlatban, hanem a legolcsóbbat (vagy a tendert elbírálók számára a legkedvezőbbet) fogják megrendelni.
2016. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!