Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy nem bírja a fülem...

Lehet, hogy nem bírja a fülem az ezüst fülbevalót?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy ezüst fülbevalót, kb 2-3 napig rajtam volt utána elkezdett fájni a fülem, egyébként egész nap rajtam van, kaptam a fülbevaló végére egy műanyag cuccot (nem tudom mi a pontos neve) ezért tudok úgy aludni,hogy benne van a fülemben.

Azért fáj, mert nem bírja a fülem az ezüstöt?

Vagy azèrt van ez, mert hónapot óta alig alig volt a fülemben bizsu fülbevaló?

Hozzászokik idővel a fülem?


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2016. márc. 24. 19:51
 1/3 szamo77db ***** válasza:
Előfordulhat, hogy nem bírja a bőröd a fémet. Vedd ki a fülbevalót és ha ezután a bőröd megnyugszik, akkor többé ne tedd vissza a fülbevalót.
2016. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztosa ezüst? Nekem a gagyibb bizsuktól volt ilyen, mert azok sokszor rézből meg más fémekből vannak, csak max bevonják valamivel. Ha kivétel után ott marad a fülbevaló szürkés nyoma, akkor az nem ezüst. Az ezüsttől nekem sosem fájt a fülem, és sosem hagyott nyomot.


De elképzelhető, hogy allergiás vagy az ezüstre vagy az is lehet, hogy ez az ezüst szennyezett valamilyen más fémmel, ha eddig más ezüsttel nem volt gondod.


Hozzászokni nem fog, hanem a végén kivérzik, olyan sebes lesz. Ezt a fülbevalót, ne hordjad. Sajnos ez van.

2016. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet csak bevont vagy más fémmel van keverve és azt nem bírod. Viszont nálam előfordul ilyen ha sokáig nem hordok fülbevalót és bármilyet teszek be (amit előtte bírt) van pár nap érzékenység.

Viszont volt egy arany fülbevalóm (azzal lőtték) és 3x próbáltam meg (elvileg erre nem lehet allergiás az ember, de lehet van benne valami vagy szimplán nem bírom)folyton kisebesedett tőle a lyuk, soha többé nem vettem fel.

2016. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!