Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan ember aki...

Létezik olyan ember aki süket-néma-vak? Születéstől kezdve, vagy valami oknál fogva azzá vált .

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti ..

2016. márc. 26. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én találkoztam már ilyen emberrel.
2016. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen.
2016. márc. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
54%
Igen, sajnos van ilyen. Aki teljesen siket es teljesen vak, beszélni sem tud megtanulni, ha jó iskolaba jar, megtanulhat kommunikalni a kezevel. Ezen kívul vannak siket+gyengénlátók, ill. vak+nagyothallók is. Őket könnyebb kommunikalni tanitani. Azok, akik nem születesük ota ilyenek, es a betegseg előtt mar tudtak beszelni, akkor azok nem feltetlenül nemak. En olyanokat ismerek, akik igy születtek, ők nem tudnak beszelni, de megis lehet velük kommunikalni.
2016. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

[link]


( Nem mellesleg: a Metallica One cimű számának ihletője, és a hivatalos klipben a film képei láthatóak.)

De pld. egy agyvérzés, egy baleset is okozhat ilyen állapotot.

2016. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

" Aki teljesen siket es teljesen vak, beszélni sem tud megtanulni, ha jó iskolaba jar, megtanulhat kommunikalni a kezevel."


Ezt kifejtenéd?

Aki "süket, vak, néma", az hogyan tudna megtanulni a kezével kommunikálni?!

Hiszen alapból nem tud kézzel kommunikálni. Melyik érzékszervével tanulná meg a kézzel kommunikálás kódrendszerét?

2016. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Kedves utolsó: Mivel a süket embert is meg lehet tanítani beszélni, ezért egy olyan embert is meg lehet tanítani kommunikálni, aki nem lát, nem hall és nem tud beszélni. Nyilván nem fog regényeket írni, de alapvető kommunikációra képes lesz, pl. igen, nem, éhes vagyok, rosszul vagyok, boldog vagyok stb. Teszem hozzá aki születésétől kezdve így él, az olyan alapvető ingereket nem nem kap meg, hogy sosem lesz teljes értékű ember, sem érzelmileg, sem mentálisan. Gyakorlatilag retardáltnak számít, így az, hogy lekommunikálja ezeket az alapvető dolgokat, elég nagy eredmény.
2016. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó: Mivel a süket embert is meg lehet tanítani beszélni, ezért egy olyan embert is meg lehet tanítani kommunikálni, aki nem lát, nem hall és nem tud beszélni. "


Azért ezt gondold át egy picit!

A süket embert a látását felhasználva tanítják meg kommunikálni. A süket is megért egy képet, és hozzá tudja kapcsolni a tartalmat.

Aki sem nem lát, se nem hall, azt hogyan ismertetik meg azzal, hogy melyik kézjellel mit közölhet? A kézjelet sem látja. ( És akkor arról nem is beszélek, hogy hogyan érzékelné a másik fél közlését...)

2016. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Kezdjük azzal, hogy korrekt megnevezésük: siketvakok. Bármely nyelvet megtanulhatnak, hangzó nyelvet tenyérbe írással lorm betűkkel, jelnyelvet pedig kézből kézbe jeleléssel, ahol is arckifejezések helyett tenyérbe írt jeleket használnak. Írni-olvasni pedig Braille betűkkel tanulhatnak.


És hogy egy siketvak nem ír regényeket? Helen Keller: sötét, csendes világom.

2016. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Helen Keller nem volt születésétől siket és vak. Még akkor is, ha egészen kicsi korában vesztette el ezeket az érzékszerveit, fényévekkel nagyobb előnye volt, mint azoknak akik már így születtek.

Dolgozott már valaki ilyen emberekkel, vagy csak úgy írogat? Én gyerekekkel dolgoztam együtt, kommunikáltam is velük. Hát nem írnának regényt, az biztos.

2016. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerencsére a látáson és a halláson kívül más érzékszerveink is vannak. Úgy csinálják a siketvakok tanítását, hogy pl. rajzolnak a tenyerükbe egy hullámvonalat, aztán kicsit vízbe mártják a kezüket, és ezt néhányszor. Ezt gyógypedagógus édesanyám mondta, mikor bennem is felmerült ez a kérdés gyerekkoromban. Úgy gondolom, hogy a tanítás ezen módja elég nyögvenyelős, de ha legalább az alap dolgokat meg tudják tanítani, az is nagy segítség.
2016. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!