Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legrossza...

Szerintetek melyik a legrosszabb, ha az ember vak, süket, vagy néma?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
szerintem a vakság,a legnagyobb segítségre szorul.Egy süket ember azért még lát így vmiylen szinten tud tájékozódni,ha pedig néma akkor persze nem tudja magát szavakkal kifejezni de kézjelzéseket használva meg tudja értetni magát mással de legalább lát és hall is.
2011. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

egyén függő.

nekem pl az lenne a legrosszabb ha süket lennék, mert nekem minden a zene, ha néma vagyok, tudok még élni, ha vak vagyok még akkor sem megyek tönkre, de ha a hallásom elveszítem akkor végem. De pl aki a részletekben csodát talál és erőt merít, annak a vakulás a halált hozza, vagy az énekest, akinek mindene az éneklés, annak halál a némaság

2011. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a legrosszabb a vakság, ezután pedig a süketség (mert akkor ha süket, beszélni se nagyon fog). És harmadikként a némaság. Te hogy gondolod?
2011. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
számomra a vakság lenne a legborzasztóbb, nem is bírnám. voltam nem is olyan rég Láthatatlan kiállításon, egy teljesen sötét szobába voltunk, egy csepp fény sem szűrődött be. borzalmas volt, pislogtam összevissza, mégsem láttam semmit. oké, azért jó volt a társaság és úgy poén volt, és mindenki molesztálta a másikat(:))de azért életemben nem éreztem olyan boldogságot, mint akkor, amikor kinyitotta az idegenvezető nő az ajtót, és kiléphettünk a fénybe. amúgy még idegesítőbbé tette az egészet, hogy azt a nőt előtte nem láttam, szóval csak a végén láthattam meg őt, és egyszerűen rossz volt egy olyan hangot hallgatni, akinek úgy mond nem tudod ki a tulajdonosa.. szóval ja, vakság.
2011. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
vak-süket-néma
2011. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkienk a válaszokat.

Nekem is a vak-süket-néma a sorrend. Mondjuk meg tudom érteni, ha valakinek pl. a hallás elvesztése okozná a legnagyobb kárt, mert imádja a zenét.

Pont emiatt kérdeztem meg több embert, és itt erre van lehetőség is.

További véleményeket várok, ha akartok írni.

2011. júl. 17. 18:48
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Igen, jól vázolják a sorrendet eddig. Látás nélkül a legnehezebb az önálló élet, az egyértelmű.


Persze a legrosszabb a három egyben. Arra is volt már példa, a legismertebb Helen Keller, aki születésétől fogva vak és süket volt. Mégis teljes életet tudott élni, könyveket is írt.

2011. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"aki születésétől fogva vak és süket volt"


Helyesbítenem kell, másfél éves korától fogva.

2011. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Szinte mindent fel kellene adnom, ha megvakulnék, ezért félek is tőle valahol. Ha megsüketülnék, akkor az eléggé zavarna, mert a látásom támogatásra szorul, bár a siket közösséget jobban ismerem, mint a vakságot. A beszédemmel van valami, bár nem is nagyon tudom, hogy mi; eléggé csendes, visszahúzódó is vagyok, úgyhogy beszéd nélkül is viszonylag jól működnék. Azt azért tudjátok-e, hogy jelekkel nem lehet mindent elmutogatni, ezért az kiegészítésre szorul?
2011. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Az utolsó vagyok.

Tavalyelőtt ilyentájt elment a hangom, szóval egy darabig működtem is némán. Később, amikor már tudtam beszélni, de eltört a szemüvegem, és elvitték, az már rosszabb volt, igaz, csak néhány órába telt, de még azt is rosszul viseltem. Alig láttam valamit.

2011. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!