Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ártalmasak a szénsavas...

Miért ártalmasak a szénsavas italok?

Figyelt kérdés

Előre megkérek mindenkit hogy csak az válaszoljon aki nem havi több százezret keres !!


MI az olcsóbb üdítőket vesszük otthonra. Sokat mondják hogy a szénsavas üdítők és a cukor.....

Na igen. És az édesítőszeresek?

Mennyivel jobb a Flash kóla helyett egy TESCOS gyümölcslé?

Szerintem semmivel. Sőt ízben is és alkotórészben is rosszabb.

Marad a szörp. Próbáltuk. Azt el kell készíteni.nem csak úgy felbontani és már önteni a pohárba. Gyerekek sem szeretik.

Hónapokig állt a polcon.. :)

Sajnos elkényelmesedtönk...


2016. márc. 27. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban az a két fő baj van velük, amit említettél: a szénsav és a cukor. A szénsav - mivel sav - árt a fogzománcnak. A cukor is, és szerintem az se jó, hogy az üdítők túl tömény cukoroldatot tartalmaznak, rászoktatják az embert a túl édesre.


A különböző szénsavas üdítők között szerintem nagy különbség nincs, mindegy, melyiket iszod, lényegében egyforma cukrosak, esetleg más adalékanyagok vannak bennük (de én nem hiszek abban, hogy valami csak azért ártalmas, mert kapott egy kódszámot, amivel legalább egyértelműen azonosítható).


Ami olcsó és egészséges megoldás, az a csapvíz (ami itt mindenhol iható, bár pár helyen elég rossz az íze). Érdemes egy kancsót beszerezni, és tíz percre állni hagyni a vizet, mert akkor teljesen kimegy belőle a klór. Ez még a rendes gyümölcslénél is jobb, mert abban is, ha természetes módon is, de sok cukor van.


Persze erre nem könnyű a gyerekeket rávenni, hogy igyák, ha már rászoktak az üdítőre. Ha érzed magadban az elköteleződést, hogy a csapvízre szoktasd át a családot, akkor javasold, hogy igyatok csapvizet, és összegyűjtitek az üdítők árát, amiből majd elmentek valahová (cirkuszba stb.) együtt. Persze ehhez a házastársadnak is együtt kell működni, és a gyerekek számára is elég vonzónak kell lenni a célnak. Ami nekem még bejött, hogy vettem egy doboz gyümölcslevet, beletöltöttem a jégkockatartóba, és lefagyasztottam. A gyerekek odáig voltak a vizeskancsóban úszó színes jégkockáktól. Itt a nyár, kipróbálhatod.

2016. márc. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még valami: az se mindegy, hogy milyen gyakran isszátok ezeket. Ha minden szombaton és vasárnap egy-egy pohárral az ebédhez, azzal nincs semmi baj. De ha mindennapos, az már nem jó.
2016. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Sajnos napi rendszerességgel.

A csapvíz a brutál megoldás lenne, szerintem inkább szomjan halnának(halnánk) :)

talán ha szénsavas árványvízbe tennénk a jégkockát....talán.És egyre gyengébb szénsavtartalmasat venni.

Nyáron literszámra iszom az ásványvizet, több lier is elmegy naponta de télen rá se bírok nézni. Ízesített ásványvíz viszont megy....

Nem tudom az mennyire károsabb mint az üdítő...

2016. márc. 27. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!