Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vérzik gyakran az...

Miért vérzik gyakran az orrom? Van, hogy éjjel magától elkezd vérezni a bal fele, van, hogy amikor megfújom akkor kezd el vérezni.16/f

Figyelt kérdés
Általában 3-5 perc után eláll. Valamikor több hétig nem vérzik, valamikor minden nap, vagy minden másnap.

2016. márc. 27. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem turkálod gyakran, mennyire erősen fújod, vérnyomásod milyen?
2016. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Addig jó, míg vérzik, már ne érts félre, nem jó, de inkább vérezzen, mert az legalább kizárja az esetleges agyvérzést. Ha 5-6 percen túl vagy, és vérzik, akkor ügyelet. Nekem bár alacsony a vérnyomásom, de ha stresszes időszakom van, reggel úgy kelek, hogy dől a vér, és voltam már ügyeleten, ezeket ezért írtam így le, mert nekem ott mondták.
2016. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem turkálom gyakran, de van hogy erősebben megfújom, akkor is el szokott kezdeni.

Vérnyomásom rendben van, csak akkor esik le nagyon ha sokat ülök és hirtelen felállok. (akkor el is szoktam szédülni, van hogy pár másodpercig nem látok, vagy káprázik a szemem)

2016. márc. 27. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen felállsz, és megszédülsz, az vérnyomás esésre utal. Az orrvérzés előfordulhat vashiánytól, mivel 16 éves vagy, növekedési ugrás ideje lehet nálad, ami vashiánnyal járhat életkorodban. Ezt sajnos vérvétellel lehet pontosan megállapítani, de javasolnék egy gégészeti vizsgálatot is, azzal megnézik, hogy nincs értágulatod, ami gyakran vérezgethet. Szakemberként inkább a vashiányra gondolok elsősorban.
2016. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vérzékenységre is utalhat.
2016. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!