Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért megy a hasam a zabpehely...

Miért megy a hasam a zabpehelytől?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég óta fogyasztok zabpelyhet, minden alkalommal tejsavó fehérjével (általában csokis) eszem.

Ennek márkája Scitec WPP, vagy MHN Whey Pro.

Eleinte gondoltam arra, hogy netán laktózos vagyok és nem is a zabtól megy a hasam, de rendszeresen iszom fehérjét edzés után is pl és nincs bajom tőle. Volt hogy reggel direkt csak turmixot ittam és zabot nem ettem, utána sem volt bajom.

Ha eszem zabot akkor 2, 3 óra múlva kutyorog a hasam és mennem kell wc-re. Helyette corn flakes-t eszem, de jó volna ismét a zabot enni, mert egészséges és csupa jó hatása van... De valamiért igy 1 év eltelte után már nem emészti meg rendesen.


Mitől lehet ez? A benne lévő sok rost tartalom végett?

Mit ajánlotok? Probáljak meg minőségibb zabot venni, vagy mit ajánlotok?


Válaszok előre is köszönöm.



2016. ápr. 1. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia, valószínűleg eleve lazább állagú a székleted, és ezt a magas rosttartalom még jobban megdobja... nem tudom milyen formában eszed, nem hiszem, hogy a minősége változtatna ezen... viszont a corn flakes a lehető legrosszabb helyettesítés, kicsit sem egészséges, úgyhogy, azt váltsd le inkább :)
2016. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mit ajánlanál helyette ami egészséges és nem cukros és zsíros?
2016. ápr. 1. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki korábban nem fogyasztott rostot és hirtelen rostban gazdag étrendre tér át annál szokott ilyen lenni, de csak az elején. A bélflóráddal valami nagyon nincs rendben, kezd egy probiotikum kúrát mimnél hamarabb.
2016. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

normaflore-t kezdtem el inni, remélem ez segít, mert már nem is eszem zabot de a sima kajáktól is képes menni a hasam..

egyszer teljesen jó az emésztésem egyszer pedig nem, nem tudom már hogy mitől lehet ez

2016. ápr. 18. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!