Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktózérzékenység alakulhat...

Laktózérzékenység alakulhat ki az életem során és nem velem született módon?

Figyelt kérdés
Hirtelen egyik napról a másikra valahogy a tejes ételeket mintha nem bírná a gyomrom!Kb.egy hete volt először hogy elég durva hasmenésem volt és nem értettem miért és azóta ha valamilyen tejes-tejfölös ételt eszek,ugyan ez történik!Lehet ez laktózérzékenység vagy más állhat a háttérben?

2016. ápr. 4. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen kialakulhat. Az emlősök eredetileg arra vannak kódolva, hogy felnőtt korukra elveszítsék a tej megemésztésének képességét.


A baktériumflóra megváltozása is állhat a háttérben.

2016. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, az nem mindig veleszületett. Próbálj meg laktózmentes tejet használni, fogyasztani!
2016. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy felnőtt korban kialakulhat ez,de én még csak 16 éves vagyok és nem nagyon akartam elhinni hogy már ebben a korban is kialakulhat!
2016. ápr. 4. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pl. az vagyok. Baba koromban ugye ittam a tejet rendesen..de aztán egyszerűen nem tudtam többé meginni. Pl. ha megeszek egy gombóc fagyit, elkezdek szédelegni..a gyomromban nagyon fura hányingerhez hasonló érzés keletkezik, émelygés..hírtelen lehülés..és verejtékezés...A kakaót pl. ízre szeretem, de azt sem ihatok :( Vannak ugye laktózmentes termékek, de nem is kívánom nagyon a tejtermékeket, így még szerencsésnek is mondhatom magam ebben a helyzetben..

Szóval nálam ez később jelentkezett..a te esetedben nem tudom megmondani, hogy biztos az e, sőt..nekem ilyen hasmenésem nem volt soha ebből kifolyólag..szerintem nem laktózérzékenység van nálad, hacsak más tünetek is jelentkeznek a hasmenés mellett?

2016. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem,semmi más tünetem nincs!
2016. ápr. 4. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen lettem az, 2 évig tartott és csak a tej, túró és joghurt okozott gondot (láz, hasmenés, puffadás). Fura, de elmúlt.
2016. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A laktózmentes tej kétszer olyan drága, de a laktózmentes túró, tejföl és vaj csak alig drágább, mint a másik.
2016. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!