Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy orvos legyek?

Mi kell ahhoz, hogy orvos legyek?

Figyelt kérdés
Minden vágyam, hogy egyszer orvos legyek. Rajongom érte és mondjuk azt, hogy van hozzá készségem. Sajnos a Kémia és a biosz nem az erősségem. Megtanulni megtudnám, de 11-12 nem lesz kémia. Szakközépiskolás vagyok, rajongom a gyógyításért. Fizikából jó vagyok, nagyon jobb, mint a Fiúk az osztályból, de nem érzem azt hogy ezen a szakon szeretnék a jövőbe elhelyezkedni, attól mert tehetséges vagyok benne. Milen opciók merülhetnek még fel?

2016. ápr. 11. 23:36
 1/7 A kérdező kommentje:
(Hibákért előre, elnézést. Autocorrektor)
2016. ápr. 11. 23:38
 2/7 anonim ***** válasza:
A fizika jo, hogy megy de biologia es kemia nelkul nem igazan fog menni az altalanos orvosi szak:)
2016. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Emelt szinten kell érettségizned biológiából ÉS fizikából VAGY kémiából.
2016. ápr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Újraszületni.
2016. ápr. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez jó. Mondom megintcsak. Az, hogy nem megy, ne azt jelenti, hogy ne bírnám megtanulni. Én az alapokra voltam kíváncsi. Ez az arrogáns viselkedés nem érdekel. Köszönöm
2016. ápr. 12. 07:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a 4.válaszolónak igaza van :(
2016. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsősorban az a fontos, hogy bekerülj az egyetemre, tehát ha a fizikával több esélyed van, arra feküdj rá, de közben önszorgalomból ismerkedj a kémiával is. Az alapokat az egyetem első néhány hetén ledarálják, de egyébként nem esélytelen annak sem a kémia, aki előtte nem tanulta igazán.

Biológiából és kémiából is egyedül készültem fel és most bent vagyok az orvosin és szerintem rajtam kívül sokan elmondhatják magukról ugyanezt...

Biológiából a Panemsulis könyvet ajánlom, alaposan rágd át magad rajta és sok érettségi tesztet tölts ki közben, hogy ráérezz az ízére.

Fizikához nem tudok hozzászólni, de ha az megy, úgysem lesz gond a felkészüléssel sem :)

Sok sikert, ne add fel!!!

2016. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!