Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi vár rám a torokmandula...

Mi vár rám a torokmandula (garatmandula) műtét után? Aki tudja vagy már volt műtve, nagyon szépen megkérem, hogy részletesen írja le! Többi lent. :-)

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és évente többször volt torokmandula gyulladásom.Több kárt okozott,mint hasznot így a fül-orr-gégészem azt mondta ajánlatos a műtét,krónikusan el vannak változva.Nagyon félek,rettegek.Utána olvastam,hogy mi vár majd rám,de nem nyugodtam meg,valamint észrevettem,hogy mindenkinél relatívak az ilyen dolgok.Mennyire fáj utána a torok?Úgy,mint egy torokgyulladás?1-10 skálán?Valaki hányt az altatástól?Engem 6 évesen orrmandulára operáltak és sajnos hánytam.Félek,hogy egy köhögéstől,hapcitól,hányástól bevérzik a seb.Műtőasztalon az altatás előtt nagyon rossz volt?Jó lenne,ha minél többen írnátok,mivel borzasztóan stresszelek.Már tegnap meg kellett volna,h műtsenek (menstruáció miatt elmaradt) és a kórházba beérve azt hittem világgá szaladok félelmemben és sírnom kellett.Utálom ezt az érzést.Megőrjít a félelem.Valaki nyugtasson meg!Előre is köszönöm a válaszokat! :-) Ui.Mit lehet enni?

#altatás #fájdalom #műtét #torokmandula #garatmandula #evés utána #torokmandula-műtét
2016. ápr. 14. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Helyi èrzèstelenítèsben jobb, mert utána nem fáj, csak másnap. Elviselhető fájdalo., legyen nálad cataflam v50, mert van, hogy az osztály kifogy belőle, háziorvossal kell íratni. Vízben oldódik, nem sèrti fel a sebet ès szinte azonnal hat, simán tudsz vele enni. Semmi extra amúgy, kb 5-6 nap, amíg igazán fáj.
2016. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-) Nem bírnám ki helyi érzéstelenítésben,fiatal vagyok,plusz doki is ezt ajánlotta.Még kaphatok válaszokat!!!
2016. ápr. 15. 14:33
 3/17 anonim ***** válasza:
Règen nem altattak, csak vègső esetben, van annak is kockázata, hiszen fel is kell èbredni. Hányni akkor fogsz, ha az altató orvos elszámolja az adagokat.
2016. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 szamo77db ***** válasza:
Én már megkaptam a beosztásomat a többi válaszolótól, amiért sokszor írtam a mandulaműtétemről. Pedig csak a szorongó kérdezőknek szerettem volna segíteni. Nekem helyi érzéstelenítésben vették ki. Semmit nem éreztem belőle. Amikor elmúlik az érzéstelenítő hatása, akkor nagyon rossz, erre készülj fel. Étkezések előtt kaptunk fájdalomcsillapítót. Ennyit írok, mert nem akarom, hogy megint megszóljanak. Sajnos van bajom elég anélkül is. Ha akarsz, írjál privit!
2016. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Második válaszoló eléggé megijesztett,de ez hülyeség.Az altatás nem veszélyesebb egyáltalán,igaz h van kockázata,de mindennek van!

Szerintem így jobb lesz.Nem fogom látni mi történik majd velem.

Harmadik köszönöm válaszod,privátban írtam.

Mindenkinek köszönöm a válaszát! :)

Észrevettem h széteszem magam idegileg,stresszelek a műtét miatt!!!Most szerdán lesz és egyre közeledik...nem bírom.Valaki valami tippet nyugalomra?Hogy nyugtassam le majd magam a műtőasztalon,kórházban,most?

Szülő bent maradhat velünk?

2016. ápr. 17. 00:05
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha az altatás tartod a legkisebb kockázatnak, valami tènyleg hibás az ágyában, főleg, hogy az összes valamire való anesztes külföldön van...
2016. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Olvass utána a neten MEGBÍZHATÓ portálokon,weboldalakon az aneszteziológiának,h mennyire profin meg van oldva a mai világban és nem egy helyen írta azt,h az ember kevés helyen van olyan erős biztonságban,mint amikor a műtőasztalon figyelik.

De szülő jöhet velem?

A fájdalom az utána olyan lesz,mint egy torok/mandulagyulladás v erősebb? :-( Szerda hamarosan itt lesz és én nem bírom!

2016. ápr. 17. 09:51
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem mehet. Nem rèmítgetni akarlak, de amikor felèbredsz, irdatlan fájdalmat fogsz èrezni, amíg nem adnak fájdalomcsillapítót, de addig nem tehetik, míg ki nem ürült az altató. Kemèny lesz, de ki lehet bírni. Az aggódás segít?
2016. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

*8/8 Nem akarsz rémisztgetni,de épp azért is azt csinálod.Mi az,hogy nem jöhet szülő?Hahó,kiskorú vagyok,18 év alatti :-(

Jó tudni,hogy nagyon fájni fog.

Nem hiszem h végig tudom csinálni ezt az egészet.Senkitől sem kapok egy csepp támogatást sem.Egyébként utolsó válaszoló remélem megtanulsz az életben tapintatosabb és visszafogottabb lenni.

2016. ápr. 17. 23:19
 10/17 anonim ***** válasza:
17 éves lányként 8 műtéten vagyok túl.A legtöbb elég komoly volt,lakóhelyemtől 140 km-re műtöttek és nem tudtak minden nap bejönni a szüleim.6 évesen műtöttek először,nem aludt nálam bent egyik szülőm sem.Ezután 10 évesen műtöttek,16 éveskoromban meg 6-szor.Előttem áll még 3 műtét. Nekem is ki kell venni a mandulámat,de én vérzékeny vagyok,s emellett egyéb betegségem is van.15 évesen állj a sarkadra egy picit már!17/l
2016. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!