Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alváshiany okozhat ilyen...

Alváshiany okozhat ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés
Hónapokig hányinger majd mellkasi nyomás és torok szorítás. Októberben kezdődött. Minden vizsgált eredménye negatív. Szervi baj nincs. Viszont négy éve egy éjszaka sem aludtam rwggeltol estig mert van két kisfiam. Éjjel kB 5x felkelek. Ez minimum. De van hogy ettől többször is. Alapvetően stresszes az életem de ezek a dolgok eddig is megvolt. Ez az egész meg egyike napról a másikra kezdődött el. Pszichiáternél is voltam ő xanaxot írt de nem szívesen szedném. Várom a válaszokat!

2016. ápr. 17. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alváshiány, a sok stressz, a sok gond okozhat pánikbetegséget és ezt bizony ha szervi oka nincs, akkor okozhatja pánikbetegség.

Viszont ne érts félre, de egyedül neveled a gyerekeidet? Mert amennyiben igen, akkor is gondolom csak van valamilyen rokon, ismerős, aki segíteni tudna, vagy ha van párod is, akkor miért nem veszi ki a részét ő is, és segít be?

Nem könnyű egyedül, soha nem is volt az, de csak az marad egyedül a problémáival, aki nem kér segítséget.

És tényleg, ha semmi szervi ok nincs, bár nem tudom, hogy jártál-e gasztroenterológusnál, mert a tüneteidnél a másik betegség, ami eszembe jutott, az a reflux és lehet, hogy egy sima gyógyszerrel is megoldódnának a gondok.

De ha tényleg nem szervi ok, akkor nyugtató helyett inkább keress fel egy pszichológust és akkor helyre fogsz jönni!

2016. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Velem van a párom de nem segít mert sokat dolgozik. Voltam gasztroenterológusnál refluxos vagyok elvileg de szedem a gyógyszert és nem segít. Pánikbeteg sem vagyok mert a tünetek állandóak. Nem váltja ki őket semmi és nem roham szerűen jelentkeznek. Pszichoszomatikus betegséget mondott a pszichiáter. Pszichológushoz is járok de nem igazán segít. A tünetek nem mindig vannak. Van, hogy hetekig jól vagyok aztán a kevésbé nyugis éjszakák után ismét úgy kelek, hogy nyom a mellkasom.
2016. ápr. 17. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én párom is sokat dolgozott, mikor kisebb volt a gyerkőc, de sokszor nekünk sem volt könnyű, engem műtöttek is és bizony hiába kelt hajnali 5-kor a férjem és ért haza délután 5-kor, bizony volt olyan, hogy ő kelt fel a gyerekhez, hogy én tudjak pihenni.

Szóval mondd meg a párodnak, hogy segítsen be többet!

Meg aztán biztos ő sem dolgozik állandóan, vannak szabadnapjai, akkor jobban vegye ki a részét a dolgokból, te meg tudsz pihenni.

És ha nem jó a refluxra a gyógyszer, amit felírtak, akkor menj vissza és írjanak fel másikat, illetve nem tudom, hogy tartod-e a refluxosok számára ajánlott étrendet, mert ha nem, akkor nem kell csodálkozni.

És pszichológus mellé még a jógát is tudom javasolni, az is sokat segíthet.

2016. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!