Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy nagyon jó barátnőm leukémi...

Egy nagyon jó barátnőm leukémiás, hogy tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmről pár napja kiderült, hogy leukémiás. 22 éves életvidám egyetemista, a hírt is igyekezett pozitívan fogadni.


Borzasztóan sajnálom és szeretném valamivel jobbá tenni a napjait, segíteni neki. Nem gyógymódot keresek, azt rábízom az orvosokra, olyan dolgokra gondoltam, amit én is meg tudok tenni.


Elsősorban olyanok válasza érdekelne, akinek a közvetlen környezetében (volt) már ilyen beteg, esetleg ő maga (volt) az.


Mi az, ami ilyenkor felvidítja az embert? Mivel tudnék segíteni, hogy pl. kemo alatt jobban érezze magát? Van valami eszköz/tárgy/étel akármi, amivel könnyebbé tehetnénk az életét és meg tudjuk venni?


Bármilyen tapasztalat, ötlet, vélemény érdekelne. Nagyon köszönöm!


21/L


2016. ápr. 17. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan tárgy. Amit megtehetsz hogy nem szànakozòan nèzed ,nem ajnározod agyon, hagyod hogy megtegye amire képes. Nem kell mindig felajánlgatni ,ugrani" ha valami nem megy elsőre könnyen neki. Az jò ha valakire lehet szàmítani és nem kopik le a beteg vagy a saját lelke védelme miatt. Ne használj szakszavakat ne faggasd. A himorral vigyázz ,csak amivel ő ,azzal humorizálj te is. Az elején az a legtöbb amit tehetsz hogy nem görcsölsz rá. Nyugodtam vitatkozz vele ugyanùgy mintha nem lenne beteg, ez jòt tesz neki. Persze csak ésszel. Pròbálj kb ugyanannyi (nem több)időt tölteni vele , csak ne mekeülj mert az fájò dolog. Valahol az egyensùlyra kellene ráérezni .
2016. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!