Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fontos wc-zés után...

Miért fontos wc-zés után kezet mosni?

Figyelt kérdés
Szeretnék valakit meggyőzni a kézmosás fontosságáról, de olyan hülye tudálékos, hogy mindent kimagyaráz - pl.ha megengedem a csapot, megmosom a kezem utána elzárom, visszajön a kezemre a baci, mert koszos kézzel fogtam meg előtte; meg pl. itthon nem szoktam kezet mosni, mert tisztaság van (ja persze...) - és szeretném neki elmagyarázni, hogy ez nem így van amit gondol; mert így akár az otthoni wc-be is turkálhatna, úgyis otthon van, ott biztos tisztaság van... :S
2008. szept. 23. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért fontos kezet mosni mert a szappan és a meleg víz fertőtleníti a bacikat - ha nem is mindet. Egyébként azért van a kéztörlő, hogy az is levigye a bacikat. És emiatt fontos folyamatosan cserélni azt.


Igazából nem lehet jobban megmagyarázni, hogy jó és kész. Persze ha neki van gusztusa pl székelés után asztalhoz ülni, ám egészégére. :S

2008. szept. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

en ugy szoktam,lehet hulyeseg,hogy wc-zes utan megnyitom a csapot,megmosom a kezem,leontozom vizzel a csapot,es elzarom

vagy ugy is lehet,hogy bemegyek a furdoszobaba,es nyitva hagyom a csapot mig wc-n vagyok..

2008. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A csapot is ugyebár kell takarítani, akár a kádat, akár a wc-t! Tehát időnként ott is leírtjuk a bacikat.

S szerintem fontos a kéz mosás: így csak-csak kevesebb baci marad a kezeden amit odanyomsz a nemiszervedhez dolog intézés után.S a baci terjesztés csökkentése, a mindenféle betegségek terjedésének elkerülése végett kell.

s tapasztalatból: szerintem előtte sokkal fontosabb kezet mosni, mint utána. Valamiért csak az utána való kézmosást hangsúlyozzák, pedit ellőtte is fontos. Egy időben pénzzel dolgoztam egy postán, s hihetetlen milyen piszkos lett a kezem, s eddig csak utána mostam kezet, de most már előtte is figyelek rá, mert én így kaptam bacit.(lány)

2008. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam wc előtt, és után is kezet mosni. Nem tudok hozzátenni a válaszokhoz, de egyetértek velük. Azért azt még hozzáteszem, hogy kimutatták, hogy - mivel állandóan takarítjuk a wc-t domestossal stb., - ezért az sokkal tisztább mint egy átlagos íróasztal vagy számítógép környéke. Igaznak hiszem ezt, mégis, szívesebben vagyok ilyen-olyan baci körül, mint a fekália körül a wc-ben.
2008. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

otthon?

Nagyanyám mindig azt mondta hogy náluk aztán nincs szúnyog egyse-dehogynem volt.

A vizelet , a wc széle, sőt a mások által csomagolt wc papír is tartalmaz bacikat, ami akaratlanul is rákerül a kézre..

Ezért kell megmosni, és ha rendszeresen takarítva, fertőtlenítve van a csap, akkor ott sem lesz gond, mert alapvetően védekezik a szervezet,valamennyi bacit kibír, na de mennyit?

Ezért fontos..az is fontos, hogy a wc-zés utáni kézmosást a fürdőszobában végezzük, hogy utána a konyhaicsapot biztosan tiszta kézzel fogjuk meg!!!

2008. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugye vannak olyan társadalmak, ahol a kézmosás alapvetően fontos, mert a bal kezüket használják a wc papír helyett. Véleményem szerint a wc-zés utáni kézmosás valahonnan innen ered. Náluk elkerülhetetlen ez a művelet, hiszen közvetlenül érintkezik a kezük a széklettel.

Azonban én is azt mondom, hogy sokkal fontosabb a wchasználat előtt kezet mosni, mint utána.

2008. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11:19 Indiában az ember jobb keze a tiszta kéz.Az éghajlat miatt nem használnak wc-papírt, hanem azonnal mosakodnak, általában erre a bal kezüket használják.Rendszeresen mosnak kezet,mert nem evőeszközzel esznek,hanem a jobb kezükkel. Mi magyarok használunk papírt, de a barátodnak nem jobb érrzés,ha tiszta kézzel ül le enni?
2009. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!