Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hullik a hajam, mit tegyek?

Hullik a hajam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elöl egy pár centire a hajam kezdetétől eltűnt egy ujjbegynyi haj. Nem szoktam úgy fésülni a hajam, hogy feltűnjön, így nem tudom mikor történhetett, hajszárítás közben vettem észre a tükörbe nézve, hogy valami nem stimmel. Ugyanazt a sampont használom évek óta, semmi gyógyszert nem szedtem, az étkezésemen se változtattam, ráadásul pont olyanokat eszek amik segítik a haj növekedését (pl sok hüvelyest eszek). 22 éves vagyok és lány, szerintetek mi történhetett és mit tegyek ellene? Olvastam, hogy sokszor nem tudnak vele mit kezdeni kivizsgáláskor, sok idő mire rájönnek mi a baj. Szóval ötleteket várok, mit tegyek? szedjek B vitamint és még plusz valami hajnövesztőt is vegyek?

2016. ápr. 20. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


"Ugyanazt a sampont használom évek óta, semmi gyógyszert nem szedtem, az étkezésemen se változtattam, ráadásul pont olyanokat eszek amik segítik a haj növekedését (pl sok hüvelyest eszek)."


Ezek nem feltétlenül optimális dolgok, amiket leírtál.


Kérlek, írj meg pár részletet!

Milyen sampont használsz?

Körülbelül mikkel táplálkozol, mennyi abból a junk food?

Vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket szedsz-e, ha igen, milyeneket?

Gyógynövényeket bármilyen formában használsz-e?

Mennyi vizet iszol? Mit szoktál inni? Mennyi fehér liszt (élelmiszerekben), fehér rizs, kristálycukor (rejtett formában is) kerül beléd pl. havonta?

A sok hüvelyes fogyasztása egyáltalán nem biztos, hogy kedvező...

Nyers zöldséget, gyümölcsöt mennyit eszel naponta?

2016. ápr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

baba sampont használok (epres gyereksampon. kétlem hogy baj lenne vele)

egyszerűbb tésztás ételeket eszek általában, illetve leveseket amikbe krumpli és hüvelyesek kerülnek illetve szárnyas hús. csokit szoktam még enni illetve kekszet ha nincs időm reggelizni rendesen. reggelinek teljeskiörlésű gabonapelyhet szoktam enni amiben sok vitamin van (többek között B vitaminok, tehát gondolom ezzel se kéne gond legyen)

nem szoktam szedni semmit külön. néha egy-egy pemetefű cukorkát elszopogatok, mert az minden nyavalyára jó, igy nem fázok meg annyira könnyen

általában 1,5-2liter vizet megiszok egy nap. vizet illetve almalevet, vagy répa-narancs levet szoktam, ritkábban vaniliástejet. mást nem iszok.

néha(hetente) egy-egy nyalókát elszopogatok, fehérlisztből se kerül sok a szervezetembe, péksütit és kenyeret se szoktam enni, esetleg havonta 4-5 pogácsa ha sokat késik a vonatom és megéhezek.

hüvelyeseken kivül a többi zöldséget nagyon nem kedvelem, rosszul vagyok tőlük. gyümölcsöt is ritkán eszek, leginkább nyáron és ősszel amikor a kertünkben terem, mert a bolti nagyon nem izlik és volt hogy rosszul lettem tőlük.

az egyetlen amire gondolni tudok még hogy tul sokat stresszelek mostanában, depressziós hónapjaim is voltak, bár egész életemben sokat stresszeltem gyerekként is.. lehet most hatott ki rám látványosan?

2016. ápr. 20. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Bizony, a stressz és depresszió mindenképpen lehet az oka a hajhullásnak.


Személy szerint a helyedben én egy alapos életmódváltást is csinálnék - úgy minden oldalról meg lenne támogatva a gyógyulásod.


Attól, hogy a sampon babasampon, még nem biztos, hogy megfelelő, egészséges számodra, vagy akár gyerekeknek.

Mindenesetre én a gyógynövényes fejbőr+hajmosást használom.

Egy közeli ismerősöm rokonának kihullott a haja, de nem annyira mint neked, hanem nagyon komolyan, parókát is hordott, majd csalán teával kezdett hajat mosni és visszanőtt a haja.

Ugyan én nem csalánt használok, hanem sok egyebet - bár néha csalánt is.


Az egyszerűbb tésztás ételekben van liszt. Sok dietetikus ezt nem ajánlja.

A hüvelyesek gátolhatják bizonyos vitaminok felszívódását!

A gabonapehely: elképzelhető, hogy ráírják azt, hogy vitaminokat tartalmaz, de nem lennék abban olyan biztos, hogy az egészséges, vagy egyáltalán tartalmazza-e azt, amit ráírnak, illetve, ha igen, akkor lehet, hogy minimális mennyiségben (inkább több hátránya van, mint előnye a gabonapehely fogyasztásnak).


Amennyiben az almalé, répalé, narancslé otthoni lékészítővel, gyümölcspréssel készített, friss lé, akkor az oké, de ha bolti, ami sűrítményből készül - akkor az sem egészséget támogató. Főleg, ha 25%-os, stb, akkor még cukrot is adnak hozzá.


A zöldségeket és gyümölcsöket lenne optimális fogyasztani leginkább. Írtad, hogy ezektől rosszul vagy - nem tudom, ezt hogy érted.


Mindenesetre az általad leírtak alapján a táplálkozásodon - ha a helyedben lenék - változtatnék, főleg, ha hosszú távon gondolkozunk.


Gyümölcsöt, zöldséget nem muszáj boltban venni, lehet piacon is. Próbálj meg új esélyt adni a ezeknek, mert abból, ahogyan táplálkoztál, gyakorlatilag valódi tápanyag nem is jutott a szervezetedbe.


A vitaminok, étrend-kiegészítők fogyasztása az nagyon jó tud lenni, de azért az étrendeden érdemes lenne változtatni.

2016. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kerek éles határú foltban hullott ki, akkor érdemes lenne egy góckutatásra menni (gyulladás miatt), de autoimmun betegségre is utalhat. Van olyan is, hogy nem találják az okát és spontán visszanő.

Ha diffúzabb a ritkás folt, akkor hormonális problémákat is érdemes lenne kizárni.

2016. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd csak, mit találtam, talán téged is érdekel:


[link]


Érdemes lehet ezt is megnézned:

[link]

2016. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!