Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vannak még mindig...

Miért vannak még mindig pattanásaim?

Figyelt kérdés
13 éves korom óta szenvedek tőlük, most vagyok 27. Férfi vagyok. Nyilván sokat javult ez idő alatt, nincsenek már gyulladt, vörös nagy pattanások, de még mindig rohadt zavaró. Ami meg leginkább zavar, hogy egy csomó ismerősömnek, kollégámnak teljesen tiszta, szép arcbőre van, úgy hogy közben minden szutyok ételt megesznek, ráadásul a cigi+kávé is napi szinten megvan náluk, illetve az alkohol is. Én már jó pár éve vegetáriánus vagyok, próbálok minél több zöldséget, gyümölcsöt enni, nem iszok cukros löttyöket, és mégis ezekkel kell élnem. Az arcbőröm állaga sem a legjobb, olyan rózsaszínes, meggyötört. Ezen felül amik talán összefüggésbe hozhatóak, hogy rengetegszer fáj a fejem, emésztésem sem a legjobb, mindez már évek óta fenn. De úgy érzem sokkal többet már nem tudok tenni. Mondjak le a pékáruról, mondjak le a tejtermékről? Nem értem miért van ez, hogy az egyik ember tele tömi magát minden szarral és semmi baja nincs, én meg csak kínlódok, már rögeszmévé vált, hogy minden káros ami a boltokban kapható ezek miatt a nyavalyás pattanások végett.

2016. ápr. 22. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász? Endokrinológus?

Rajtad ez nem segít, de nekem 30 évesen, szülés után múltak csak el teljesen.

2016. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kalap szar a magyar egészségügy, normális orvossal még nem találkoztam aki ki is vizsgált volna rendesen, pláne nem bőrgyógyásszal. Persze biztos van, csak a pénztárcám véges
2016. ápr. 22. 13:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy az étrended nem megfelelő. Minimum a tejtermékeket el kellene hagynod, mivel fokozzák a szervezetedben lévő gyulladást. Ha sok gabonát, szénhidrátot fogyasztasz, elősegíted a beleidben lakó szénhidrátkedvelő baktériumok és gombák elszaporodását (pl. Candida). Ez is elég sok bőrproblémát tud okozni.
2016. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot (erre irányulót) szedtél már? Hormont nézték már? Sportolsz?

Nekem is először a kajálást vádolták, átálltam nem változott, kaptam antibiotikumot és oldatot is és elmúlt. Azóta ehetek bármit (mogyoró, csoki, zsírosabb, fűszeresebb) nem érdekli a bőrömet.

2016. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Roaccutant szedtem úgy 8 évvel ezelőtt, sokat segített, de még egyszer nem szedném. Hormont soha nem néztek. Futni járok rendszeresen, ezen kívül mást nem.
2016. ápr. 22. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor antibiotikummal még nem próbálkoztak. Érdemes lenne. Nekem is mindig a hormonokat adták meg a drága kozmetikumokat... Dalacin t oldatot is érdemes vagy Gentamicint (utóbbi vény nélküli).
2016. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Esetleg egy hozzáértő jó kozmetikus?

Lehet, hogy simán rendbe teszi.

Keresd mesterkozmetikus Kozányi Katát, ő nagyon jó.

2016. ápr. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kenj rá teafaolajat! Gyorsan eltünteti.:D
2016. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!